Nowości od Portal Games

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 16-02-2017 17:43 ()


Z przyjemnością informujemy, że do grona gier ze stajni Portal Games już w marcu dołączą 3 nowe gry! Wesołe Krówki, Lokomotywa oraz Ukryte Tropy - dodatek do wielokrotnie nagradzanego Tajemniczego Domostwa!

Poznajcie Szczęśliwe Krówki – planszówkę, którą pokochały tysiące graczy na całym świecie!W Szczęśliwych Krówkach wcielicie się w farmerów, starających się zarobić jak najwięcej na swojej trzodzie. Każdy z graczy posiada niewielką, rodzinną farmę – sprawcie, żeby to właśnie wasze osiągnęły największe zyski.
Zgodnie z tytułem – wszystko tu kręci się wokół krów. Kupujcie krowy, hodujcie krowy, rozmnażajcie krowy. Zbierajcie fundusze, wydawajcie je na sprzęt – dbajcie by wasze stada stale rosły.

Aha, i nie zapomnijcie o szczepieniu inwentarza!

Na pierwszy rzut oka Szczęśliwe Krówki mogą wyglądać jak typowa gra imprezowa lub rozrywka dla dzieci. To częściowo prawda: zasady są łatwe do opanowania, kolorowa szata graficzna od razu przyciąga wzrok, a sama rozgrywka daje dużo radości. Bardzo szybko odkryjecie jednak, że aby wygrać będziecie musieli obmyślić porządną strategię i gruntownie przemyśleć każdą decyzję.

Szczęśliwe Krówki świetnie sprawdzą się jako pierwsza „poważniejsza” planszówka.

Na początku każdej tury odwraca się kolejną kartę Pory Roku. Przedstawia ona specjalne reguły obowiązujące w tej rundzie. Następnie gracze, przy pomocy zakrytych kartoników, decydują, jakie działanie chcą podjąć.

Czy to pora karmienia? A może przyszedł czas na rozmnożenie trzody? Czy trzeba dokupić nowy sprzęt (szczepionki, suplementy diety, amulety życia), poszerzyć pola albo kupić kolejne krowy? Lub wprost przeciwnie – pozbyć się nadmiaru żywego inwentarza?

Te decyzje gracze będą musieli podjąć w każdej z kolejnych rund!

Gdy wszystkie karty Pór Roku się wyczerpią, następuje koniec rozgrywki i wszyscy liczą swoje zyski – najbogatszy farmer wygrywa.

Szczęśliwe Krówki to wspaniała rozrywka dla graczy w każdym wieku!

Instrukcja dostępna do pobrania na stronie Portal Games

Gra dostępna w przedsprzedaży
▪ Sugerowana cena detaliczna:135,00 zł
▪ Przewidywana premiera: MarzecStoi na stacji Lokomotywa...

Lokomotywa to gra dla całej rodziny, w której będziecie - podobnie jak w pięknym wierszu Jana Brzechwy - doczepiać do swojej lokomotywy kolejne wagony, w tym wypadku pełne lwów, żyraf, niedźwiedzi i innych zwierzaków!

Reguły gry są bardzo proste, w swojej turze gracz może dobrać kartę na rękę lub zapłacić zebranymi wcześniej kartami, by kupić nowy wagonik spośród dostępnych na stole i dołączyć go do lokomotywy. Dołączane do siebie wagony muszą jednak pasować - albo rodzajem zwierząt, jakie w nim przewozimy, albo ich liczbą. Tu tkwi cała trudność i zabawa.

Gracze muszą uważnie obserwować jakie wagony można kupić, przewidzieć które z nich są łakomym kąskiem dla innych graczy i dobrze zaplanować dołączanie kolejnych wagonów do swojej lokomotywy!

Lokomotywa to świetny wybór dla całej rodziny. Przepiękne ilustracje, ciekawy temat, proste reguły i doskonała cena czynią z tej gry idealny pomysł na prezent.

Instrukcja dostępna do pobrania na stronie Portal Games.

Gra dostępna w przedsprzedaży
▪ Sugerowana cena detaliczna:49,95 zł
▪ Przewidywana premiera: MarzecTajemnicze Domostwo - Ukryte Tropy

Paranormalne śledztwo jeszcze się nie skończyło!

Ukryte Tropy są pierwszym dodatkiem do Tajemniczego Domostwa, kooperacyjnej gry detektywistycznej..

Wszyscy myśleli, że tajemnice willi w Warwick zostały rozwikłane, prawdziwego zbrodniarza ujęto, a duch odnalazł wieczny spokój. To jednak jeszcze nie koniec historii Tajemniczego Domostwa. Niespodziewanie zaczęły pojawiać się nowe znaki – nowe sny, nowe miejsca, podejrzani i przedmioty niewiadomego pochodzenia. Niespokojny duch przebudził się ponownie. Wraz z nim wraca szóstka ekscentrycznych detektywów, gotowych po raz kolejny poprowadzić paranormalne śledztwo.

Jakie wizje tym razem zesłał wam duch?

Ukryte Tropy zawierają 41 dodatkowych kart snów, które zmuszą was do wspólnego główkowania, a także po sześć kart lokacji, postaci i przedmiotów, zarówno dla śledczych, jak i dla ducha.

Ponownie zanurzycie się w koszmarze. Sprawdźcie szóstkę niedawno ujawnionych podejrzanych. Przypatrzcie się uważnie nowym, pełnym szczegółów kartom snów. Zmuście swoje szare komórki do intensywnej pracy. Dyskutujcie nad świeżymi skojarzeniami i odgadnijcie, co duch ma na myśli. Zobaczcie, gdzie zaprowadzą was Ukryte Tropy!

Widzę spadające monety, strusia, który uciekł z obrazu i centaura pijącego herbatę – co to może oznaczać?

Nowe karty to nowe skojarzenia i nowe wyzwania!
Ukryte Tropy to doskonała okazja, by powrócić do fascynującego, onirycznego świata Tajemniczego Domostwa. Dodatkowy zestaw przepięknie zilustrowanych kart sprawi, że ponownie poczujecie ten dreszcze emocji, jaki towarzyszył wam podczas pierwszej rozgrywki.

Nie jestem pewna, czy możemy wykluczyć pokojówkę z grona podejrzanych.
Polska edycja rozszerzenia zawiera również dodatkowe materiały, niedostępne w innych wersjach językowych.
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry Tajemnicze Domostwo.

Instrukcja dostępna do pobrania na stronie Portal Games.

Gra dostępna w przedsprzedaży
▪ Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł
▪ Przewidywana premiera: Marzec


comments powered by Disqus