„Jak wam się podoba” Williama Szekspira ponownie 23 lutego 2017 w Multikinie!

Autor: Multikino Redaktor: Motyl

Dodane: 13-02-2017 17:01 ()


Multikino i British Council, w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”, zapraszają na retransmisję sztuki Williama Szekspira „Jak wam się podoba”. Spektakl z National Theatre w reżyserii Polly Findlay z Rosalie Craig w roli Rozalindy będzie można zobaczyć ponownie 23 lutego 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

Wielka komedia Szekspira o miłości powraca do National Theatre po raz pierwszy od 30 lat, z Rosalie Craig („London Road”, „Makbet” na Manchester International Festival) w roli Rozalindy. „Jak wam się podoba” jest uznawana za najbardziej romantyczną z komedii Szekspira, nazywana bywa komedią sielankową. Opowiada o miłości w różnych jej aspektach i konfiguracjach, ale przede wszystkim o dojrzewaniu do miłości. Konflikt między książętami, który zmusza wygnańców z miasta opanowanego przez tyrana do wyniesienia się do lasu, powoduje, że wszystko wydaje się nierzeczywiste – zmianie ulegają stosunki międzyludzkie, wolność otwiera ludziom usta i serca. Bohaterowie mieszkają w Lesie Ardeńskim, na granicy Francji i Flandrii, który tu staje się idyllicznym miejscem, gdzie arystokraci mieszają się z pasterzami, a wszystkie problemy dobrze się kończą.

Tyran książę Fryderyk odbiera tron bratu, który musi udać się na wygnanie do lasu. Rządy Fryderyka i jego bezwzględność zmuszają coraz to nowych arystokratów, którzy nie mogą się z tym pogodzić, do ucieczki z miasta. Również córka księcia Celia oraz Rozalinda, córka wygnanego władcy, która do tej pory mogła przebywać na dworze, nie mogąc znieść tyranii uciekają się do Lasu Ardeńskiego w przebraniach, co rozpoczyna serię zabawnych pomyłek i komplikacji.

Mimo, że Szekspir był mocno krytykowany za tę komedię, za schlebianie gustom publiczności (co wyraża również tytuł „Jak wam się podoba”), to sztuka ta pozostaje jedną z najpopularniejszych i jest często wystawiana na scenach całego świata.

Obsada:

Rozalinda – Rosalie Craig

Książę Senior - John Ramm

Książę Fryderyk - Leo Wringer

Le Beau, dworak Fryderyka - Jay Saighal

Karol, zapaśnik Le Beau - Leon Annor

Jakub de Bois, syn Ronalda de Bois - Nathan Ives-Moiba

Orlando, syn Ronalda de Bois - Joe Bannister

Oliwer, syn Ronalda de Bois - Philip Arditti

Adam, sługa Oliwera - Patrick Godfrey

Dionizy, sługa Oliwera - Jonathan Dryden Taylor

Celia, córka Fryderyka - Patsy Ferran

Probierczyk, błazen - Mark Benton

Amiens, towarzysz wygnanego księcia - Fra Fee

Jakub, towarzysz wygnanego księcia - Paul Chahidi

Koryn, pasterz - Alan Williams

Sylwiusz, pasterz - Ken Nwosu

Odrej, wieśniaczka - Siobhán McSweeney

Wilhelm, wieśniak zakochany w Odrej - Ekow Quartey

Febe, pasterka - Gemma Lawrence

Zespół / Śpiewacy - Hazel Gardner, Ellie Kirk

 

Realizacja:

Reżyseria - Polly Findlay

Scenografia - Lizzie Clachan

Kostiumy - Christina Cunningham

Światło - Jon Clark i Peter Harrison

Muzyka - Orlando Gough

Ruch sceniczny - Jonathan Goddard

Nagłośnienie - Carolyn Downing

Układ walk - Kate Waters

Dźwięk - Marc Tritschler

 

Czas trwania wydarzenia ok. 240 min. (planowane przerwy w trakcie spektaklu).

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie już 23 lutego 2017 roku w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

 

Bilety:

38 zł – normalny

32 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

28 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.)

25 zł – bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. – pt. 9-17):

https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe


comments powered by Disqus