„Sekretne życie zwierzaków domowych" wydanie DVD – recenzja

Autor: Ewelina Sikorska Redaktor: Motyl

Dodane: 07-02-2017 12:12 ()


Widzowie, którzy przegapili premierę kinową „Sekretnego życia zwierzaków domowych”, w końcu będą mogli nadrobić zaległości dzięki wydaniu DVD animacji, które ostatnio pojawiło się na rynku.

O fabule produkcji możecie przeczytać w recenzji filmu (TUTAJ), natomiast teraz położę nacisk na dodatki do filmu oraz formę wizualną. Samo wydanie DVD to książeczka, raczej skierowana do młodszej widowni (opisy bohaterów, łamigłówki itd.) plus płyta DVD. Po uruchomieniu dwa razy wybieramy język: na samym początku (kiedy lecą trzy reklamy: trailer „Kubo i dwie struny”, trailer kolejnej części „Pradawnego lądu” i reklama parku rozrywki w klimatach Minionków), a później przed właściwym seansem.

Wydanie DVD składa się z filmu i materiałów dodatkowych:

- The Humans That Brought You Pets (wywiady z twórcami)
- Animals Can Talk: Meet the Actors (wywiady z aktorami)
- All About the Pets (ciekawostki na temat zwierząt)
- Hairstylist To The Dogs (wizyta u psiego fryzjera)
- The Best of Snowball (najlepsze sceny z królikiem Tuptusiem)
- "Lovely Day" Lyric Video (teledysk-karaoke „Lovely Day” )
- Hot Dog Sing Along (00:01:10; karaoke piosenki, którą słyszymy w fabryce serdelków)
- Brian the Minion on Pets (Minionki oglądające w kinie fragmenty „Sekretnego życia zwierzaków domowych” i „NTV: Norman Television”)
- GoPro The Secret Life of Pets (reklama kamery-aparatu)
- Trailer SINGMenu jest bardzo intuicyjne i łatwo się po nim poruszać. Kolejnym plusem wydania DVD jest możliwość wyboru sceny, od której chcielibyśmy oglądać.

Jeżeli chodzi o materiały dodatkowe to większość z nich to raczej takie „zapchajdziury”. Najbardziej podobały mi się wywiady z twórcami (szczególnie po nich można zrozumieć dlaczego „Sekretne życie zwierzaków domowych” jest taką animacją, a nie inną, jak osobiste doświadczenia twórców wpłynęły na film i kim się inspirowali przy tworzeniu fabuły i postaci.). Widać, że przy tworzeniu wydania DVD raczej kierowano je z myślą do młodszej widowni, o czym świadczy m.in. obecność piosenki-karaoke czy teledysk „Lovely Day” z napisami (do obu można śpiewać z całą rodziną).

Jeżeli chodzi o pozostałe materiały dodatkowe, to największy szok i niedowierzanie przeżyłam, gdy okazało się, że nie ma pośród nich trzech krótkich metraży, na które czekałam najbardziej: „NTV: Norman Television”, „Weenie” i „Mower Minions”. Nie wiem, czy znajdują się w wydaniu Blu-ray, ale w wersji DVD ich nie ma i to jest ogromny minus jak dla mnie.Podsumowując - zawartość DVD jest poprawna, brak tych trzech wcześniej wspomnianych krótkometrażówek boli, jednak jeśli chcecie tylko obejrzeć miłą i przyjemną historię o domowych pupilach, idealną na rodzinny weekend, a przy okazji trochę pośpiewać to wydanie DVD tej animacji w zupełności wystarczy.

 

Tytuł: „Sekretne życie zwierzaków domowych"

Reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney

Scenariusz: Cinco Paul, Ken Daurio, Brian Lynch

Obsada:

  • Louis C.K.            
  • Eric Stonestreet        
  • Kevin Hart    
  • Jenny Slate
  • Ellie Kemper
  • Albert Brooks
  • Lake Bell
  • Dana Carvey

Muzyka: Alexandre Desplat

Zdjęcia: Charlotte Bruus Christensen

Montaż: Ken Schretzmann       

Scenografia: Colin Stimpson, Eric Guillon

Kostiumy: Michelle Matland

Czas trwania: 90 minut

Dziękujemy dystrybutorowi Filmostrada za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


comments powered by Disqus