Scythe - sukces polskiej edycji gry + zapowiedź dodatku

Autor: Dominika Gorgosz Redaktor: Motyl

Dodane: 10-01-2017 17:00 ()


Po światowym sukcesie gry Scythe (trzy angielskie dodruki – pierwszy nakład obejmował 26 tys. egzemplarzy) gra podbiła również serca polskich graczy. Pierwszy nakład, który przypłynął do nas 20-stopowym kontenerem, rozszedł się w niespełna miesiąc. Gra zdobywa także rewelacyjne oceny i uznanie wśród recenzentów. Geek Factor przyznał jej ocenę 10/10, Gambit 8,5/10, a Kurier Planszowy  8/10. Scythe znajduje się także w pierwszej dziesiątce w rankingu prowadzonym na BoardGameGeek. To nie tylko za sprawą ciekawej mechaniki, ale również pięknych grafik i alternatywnej wizji świata stworzonej przez Jakuba Różalskiego.

 

Gra wzbudziła olbrzymie zainteresowanie – każdego dnia otrzymujemy zapytania o możliwość jej kupna. Nowy Rok rozpoczynamy więc od dwóch dobrych informacji. Po pierwsze: będzie dodruk gry. Przedsprzedaż jest już prowadzona w naszym sklepie. Scythe można nabyć w promocyjnej cenie 299,95 zł. Drugą, również wyczekiwaną przez graczy, wiadomością jest zapowiedź dodatku.  Najeźdźcy z dalekich krain wprowadzają dwie nowe frakcje i umożliwiają epicką rozgrywkę w gronie sześciu i siedmiu graczy. Albion i Togawa oferują odmienne style gry i pozycje startowe, a dwie nowe plansze graczy dodają kolejne opcje na rozwój własnego imperium. Rozszerzenie zawiera 10 plastikowych figurek (z dedykowaną im specjalną wypraską), nowe monety o nominale $50, a także 62 drewniane znaczniki oraz zasady i karty Automy.

W ramach przedsprzedaży przygotowaliśmy specjalną ofertę, która obejmuje nie tylko ponad 25% zniżki od sugerowanej ceny detalicznej (149,95 zł), ale także pakiety unikatowych kart spotkań, celów i fabryki. Pochodzą one z kampanii crowdfundingowej gry Scythe na portalu Kickstarter (tzw. stretch goals) i po zakończeniu przedsprzedaży nie trafią one do normalnej dystrybucji. Karty te, tak jak wszystkie inne komponenty gry, są w polskiej wersji językowej. W przedsprzedaży dodawana będzie także karta z wariantem rozgrywki pozwalającym rozegrać partię z udziałem wielu Autom. To nieoficjalny, ale przetestowany i przyjęty entuzjastycznie przez społeczność graczy, dodatek do Scythe. Przetłumaczyliśmy go i wydrukowaliśmy na dobrym papierze, tak by nie odbiegał jakością od pozostałych komponentów. Grę wraz z dodatkiem Najeźdźcy z dalekich krain można kupić w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 399,95 zł.

Dostawa gier oraz rozszerzeń zakupionych w przedsprzedaży planowana jest na kwiecień/maj 2017 r.

O tym, że Scythe to fenomen fani planszówek wiedzą już od dawna. W tym roku przekonają się o tym także miłośnicy gier na urządzenia mobilne. Trwają prace nad cyfrową edycją gry. W 2018 roku ukaże się natomiast na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na PC-tach gra Iron Harvest - osadzona w uniwersum 1920+.


comments powered by Disqus