Plany Pole Position

Autor: Siman Redaktor: Siman

Dodane: 12-05-2007 22:49 ()


Wydawnictwo Pole Position zapowiedziało trzy nowe gry, których wydanie zaplanowane jest na drugą połowę tego roku.

W lipcu prawdopodobnie będziemy mogli nabyć grę strategiczną Operacja: Drożdżówka (na początku czerwca powinna ruszyć strona poświęcona grze). Rzecz opowiadać będzie o kilku mrówczych klanach toczących zażarte boje o to, aby uszczknąć dla siebie jak największy kawałek, pożądanej przez wszystkie klany, Drożdżówki. Pomimo na pozór błahej fabuły, starcia mrówek są jak najbardziej poważnie i nie obywa się bez ofiar. Operacja: Drożdżówka będzie bardzo miłą dla oka grą planszowo-karcianą, która pomimo prostych zasad wymagać będzie dobrze rozwiniętego zmysłu taktycznego.

Następnym projektem, który najprawdopodobniej zadebiutuje 1 października będzie niekolekcjonerska gra karciana Sesja. Jak nietrudno się domyślić, będzie to gra przedstawiająca jakże intensywne i pełne atrakcji życie studentów. Tutaj już całość będzie utrzymana w wyjątkowo humorystycznej formie i treści.

W planach jest także gra pod roboczym tytułem Połów. Pod pewnymi względami gra będzie podobna do Operacji: Drożdżówka, bo pod płaszczykiem błahej i mało interesującej na pozór fabuły, kryć będzie się bardzo wciągająca gra strategiczno-logiczna o rybach i rybakach, z powodu małej liczby kart najbliższa typowej grze planszowej spośród wspomnianych zapowiedzi. Nie jest znana jeszcze dokładniejsza data ukazania się Połowu na rynku, na pewno jednak będzie to jeszcze w tym roku.

 

Źródło: Pole Position


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...