Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Motyl

Dodane: 11-05-2007 10:02 ()


 

"Przeczucie"

 

 

Linda jest szczęśliwą żoną, wciąż do szaleństwa zakochaną w swoim mężu i matką dwóch wspaniałych córek. Jej szczęście mąci tragiczny wypadek, mąż Lindy – Jim – ginie. Cały świat kobiety wali się. Okazuje się również, że Jim nie był tak wzorowym mężem jak powszechnie sądzono. To jednak dopiero początek tragedii kobiety. Czas zdaje się z niej drwić, jednego dnia budzi się obok męża, następnego dowiaduje się, że nie żyje, aby znów obudzić się u jego boku. Kobieta rozpoczyna nierówną walkę z losem i czasem, by ocalić to co jest dla niej ważne. W tym thrillerze podziwiać można doskonałą Sandry Bullock, która wcieliła się w rolę Lindy.

Czas: 96 minut

 

 

“Plaga”

 

 

Katherine Winter była kiedyś religijna, jednak gdy straciła całą rodzinę porzuciła wiarę poświęcając się nauce. Obecnie wykłada na uniwersytecie, stała się specjalistką od obalania domniemanych cudów. Z tego właśnie powodu zgłasza się do niej Doug Blackwell, nauczyciel z niewielkiego, aczkolwiek bardzo bogobojnego miasteczka, na które – według mieszkańców – zaczęły spadać biblijne plagi. Katharine udaje się tam zatem, jednakże nie jest przygotowana na to, co tam odkryje.

Czas: 96 minut

 

 

 

"Niczego nie żałuje"

 

 

Film biograficzny, opowiadający losy jednej z najznamienitszych piosenkarek - Edith Piaf. Film wzbogacono oryginalnymi nagraniami śpiewaczki.

Czas: 140 minut

 

 

 

"Strzelec"

 

 

Bob Lee Swagger jest strzelcem wyborowym, jednym z najlepszych. Zostaje wplątany w zabójstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zaczyna się dla niego walka z czasem, aby oczyścić swoje imię i wskazać faktycznych zabójców. Jednocześnie odkrywa jak głęboko sięga spisek. Wszystkie agencje rządowe obierają sobie za cel pochwycenie Boba, jedynym jego sprzymierzeńcem jest młody agent FBI.

Czas: 124 minuty

 

 

"Dziękujemy za palenie"

 

 

 

Nick Naylor jest doskonały w przekonywaniu ludzi niekoniecznie do słusznych rzeczy. Zostaje zatrudniony przez koncern tytoniowy, by przekonał ludzi do palenia tytoniu. Nick zrobi wszystko, aby jego nowi mocodawcy byli z niego zadowoleni.

Czas: 92 minuty

 

 

 

Premiery DVD

 

 

„Noc w muzeum”

 

Larry Daley zawsze miał pecha. Co prawda liczył na lepszą posadę, ale z braku innych możliwości podejmuje pracę jako nocny strażnik w muzeum. Robi to, aby nie stracić prawa do opieki nad synem. Już podczas pierwszej zmiany przekonuje się, że nad muzeum wisi klątwa, przejawiająca się ożywaniem w nocy eksponatów, wszystkich eksponatów. Zapowiada się zatem długa i niezbyt bezpieczna noc.

Czas: 100 minut

 

 

 

„Maria Antonina”

 

Film biograficzny. Historia młodej dziewczyny wyrwanej z rodzinnego domu i rzuconej w świat polityki, spisków i zawiści. Dziewczyna stara odnaleźć się w nowym środowisku. Staje się jedną z najbardziej ekscentrycznych i znienawidzonych królowych w historii Francji. Nie dane jest jej jednak dożyć spokojnej starości, podczas rewolucji zostaje ścięta.

Czas: 123 minuty


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...