Trzy nowe tytuły EGMONT GEEK

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 20-09-2016 10:17 ()


EGMONT GEEK to gry przeznaczone dla zaawansowanych graczy, stworzone przez znanych autorów. Oferują ciekawą, długą rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania i podejmowania złożonych decyzji. Wysoka jakość wykonania, dużo elementów i nowatorskie pomysły w regułach zapewniają wspaniałą rozrywkę prawdziwym miłośnikom gier planszowych.

EGMONT GEEK to gry planszowe:

 • dla zaawansowanych graczy
 • w polskiej wersji językowej
 • nagradzane i doceniane na świecie
 • od dwóch specjalistycznych niemieckich wydawnictw: PD-Verlag, Argentum Verlag

Na przełomie czerwca i lipca pojawiła się w sprzedaży pierwsza z gier serii Egmont GEEK - „Concordia”, a już 26. września w tym imprincie ukażą się kolejne 3 gry: „Antarktyda”, „Hansa Teutonica” oraz „El Gaucho”. Do końca roku swoją premierę będzie miał jeszcze jeden tytuł „Imperial 2030”.

 

„ANTARKTYDA”

Prowadź badania i wydobywaj surowce na Antarktydzie!

W odległej przyszłości poziom mórz się podniósł, a zużycie zasobów naturalnych zmusiło ludzkość do poszukiwania surowców i energii wszędzie, gdzie to możliwe. Komitet Naukowy do Spraw Badań Antarktycznych musi zmagać się z coraz bardziej kreatywnymi interpretacjami traktatów międzynarodowych, dopuszczając rządy i korporacje do badań mroźnego kontynentu.

Celem graczy jest budowa ośrodków naukowych, farm hodowlanych i baz przemysłowych na Antarktydzie. Swoimi statkami będą przewozili naukowców, maszyny i surowce. Pod koniec gry otrzymają Punkty Zwycięstwa za liczbę osadników, zbudowane bazy, wpływ na rozwój technologiczny. Słońce wyznacza kolejność rozgrywania tur w grze. Gdy jego promienie padną na dany statek, odpowiedni gracz może wznosić budynki, zatrudniać kolejnych badaczy, budować nowe statki albo prowadzić eksperymenty. Gra kończy się po postawieniu wszystkich budynków albo wprowadzeniu do gry wszystkich naukowców przez jednego z graczy.

Antarktyda:

 • odświeżona mechanika area control
 • nowatorskie rozwiązania w regułach
 • płynna rozgrywka
 • ciekawe decyzje taktyczne i strategiczne

Antarktyda – najważniejsze dane:

Kod EAN: 5908215007751

Format: 380 x 225 x 60 mm

Liczba graczy: 2-4 osób

Wiek graczy: 10 +

Sugerowana cena detaliczna: 169,90 zł (w tym 23% VAT)

Data premiery: 26 wrzesień 2016

 

„HANSA TEUTONICA”

Niemiecka Hanza (po łacinie – Hansa Teutonica) to związek pomiędzy handlowymi gildiami, a później miastami średniowiecznej Europy. Hanza uformowała się w połowie XII wieku w Niemczech,
ale szybko rozprzestrzeniła się na miasta pobrzeża Morza Bałtyckiego i Północnego. Miasta hanzeatyckie współpracowały ze sobą handlowo, utrudniając jednocześnie handel miastom nienależącym do ligi. W szczytowym momencie do Hanzy należało prawie 200 miast. Była to realna siła ekonomiczna, polityczna, a nawet militarna.

Gracze są kupcami, którzy będą starali się zwiększyć swoje wpływy w Hanzie. Mogą tego dokonać na rożne sposoby, na przykład rozbudowując sieć handlową lub rozwijając kupieckie umiejętności.
W trakcie gry gracze będą umieszczać swoich Kupców na planszy i przemieszczać ich oraz usuwać Kupców przeciwników. Gdy gracz zajmie całą drogę między 2 miastami, może ustanowić szlak handlowy i zbudować w jednym z miast swój Kantor albo rozwinąć jedną ze swoich umiejętności kupieckich. Gra może zakończyć się na rożne sposoby, a zwycięzcą zostanie gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

 

„Hansa Teutonica” - zdobyte nagrody i nominacje:

 • 2011 Gra Roku (Holandia) – zwycięzca
 • 2010 Spiel der Spiele (Austria) – rekomendacja
 • 2010 Spiel des Jahres (Niemcy) – rekomendacja
 • 2010 Golden Geek – Najlepsza Gra Strategiczna – zwycięzca
 • 2010 Golden Geek – Najbardziej Innowacyjna Gra – nominacja
 • 2010 JOTA – Najlepsza zaawansowana gra – nominacja
 • 2010 International Gamers Award – nominacja
 • 2009 Meeples Choice Award – zwycięzca

 

Hansa Teutonica – najważniejsze dane:

Kod EAN: 5908215007737

Format: 380 x 225 x 60 mm

Liczba graczy: 2-5 osób

Wiek graczy: 12 +

Sugerowana cena detaliczna: 169,90 zł (w tym 23% VAT)

Data premiery: 26 wrzesień 2016

 

EL GAUCHO”

Gracze są południowoamerykańskimi hodowcami bydła. Wysyłają swoich gauchów na Pampę albo do miejsc specjalnych, aby zdobyć jak najwięcej krów. Wszystkie akcje w grze wymagają użycia kostek, które dobierane są z kościanego rodeo. Losowość jest jednak mocno ograniczona, ponieważ każdy wynik da się wykorzystać na wiele sposobów. Zdobyte krowy muszą być układane w zestawy – według koloru i w odpowiedniej kolejności. Zebranie dużych stad nie będzie więc łatwe, tym bardziej że w okolicy kręcą się złodzieje bydła.

„El Gaucho” jest eurogrą o średnim stopniu trudności. Interesująca kostkowa mechanika, intuicyjne zasady i różnorodność wyborów taktycznych sprawią, że świetnie będą się przy niej bawić zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby chcące dopiero poznać bardziej zaawansowane gry planszowe

Argentum Verlag to znane i cenione niemieckie wydawnictwo, specjalizujące się w grach dla zaawansowanych graczy.

Arve D. Fühler jest autorem, którego gry są wydawane przez największe niemieckie wydawnictwa. „El Gaucho” to jego najpopularniejsza gra.

 

El Gaucho:

 • bardzo proste i logiczne reguły
 • świetna i dla doświadczonych i dla początkujących graczy
 • wiele decyzji do podjęcia
 • ciekawe, wysokiej jakości wykonanie

El Gaucho – najważniejsze dane:

Kod EAN: 5908215007744

Format: 380 x 225 x 60 mm

Liczba graczy: 2-4 osób

Wiek graczy: 10 +

Sugerowana cena detaliczna: 169,90 zł (w tym 23% VAT)

Data premiery: 26 wrzesień 2016


comments powered by Disqus