I Festiwal Gier Planszowych i Karcianych w Krośnie "Planszówki z Muffinem"

Autor: Damian "Piórko" Ziemba Redaktor: Redakcja

Dodane: 14-08-2016 12:09 ()


Mamy zaszczyt zaprosić na pierwszy festiwal gier planszowych i karcianych 26 sierpnia 2016 r., który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie. „Planszówki z Muffinem” to wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników gier planszowych oraz osób, które dopiero chciałyby zapoznać się z tematem.

Współczesny świat gier i zabaw nie ogranicza się do biernej rozrywki, cyfrowych aktywności, pospolitych gier pokroju chińczyka czy tradycyjnych gier karcianych. Dzisiejsze planszówki nie tylko bawią, ale przede wszystkim pozwalają ćwiczyć logiczne myślenie, kompetencje interpersonalne czy umiejętność wyznaczania celów i ich realizacji. Festiwal Gier Planszowych to impreza przeznaczona dla małych i dużych graczy, którzy chcą łączyć przyjemne z pożytecznym – dobrze się bawić i równocześnie rozwijać swoje zdolności. Gry coraz częściej łączą i integrują mocniej nie tylko rodzinę czy grupę znajomych ale także są doskonałym sposobem na nawiązanie nowych znajomości.  Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, płci, zainteresowań czy stopnia wtajemniczenia.

Przygotowaliśmy rozległą przestrzeń i licznych animatorów, aby każdy, kto nas odwiedzi otrzymał profesjonalną pomoc w znalezieniu odpowiedniej gry. Mistrzowie gry oznaczeni plakietkami, wytłumaczą planszówkę oraz poinstruują w jaki sposób przebiega rozgrywka. Wśród kilkudziesięciu tytułów dostępnych dla uczestników, znajdzie się również kącik dla najmłodszych, którzy również odnajdą się na festiwalu.

Przy okazji „Planszówek z Muffinem” w programie zorganizowany zostanie bazarek, na którym zainteresowani będą mogli kupować i wymieniać się rzecz za rzecz lub przedmiot za pieniądze. Wystarczy przynieść książki, komiksy, gry planszowe, gry na PC albo konsole, odwiedzić stoisko, wypełnić krótką informację na której zapiszemy ceny.  Wszyscy uczestnicy będą mogli przeglądać ofertę pozostawionych rzeczy. Sklep „Game Keeper” z Rzeszowa, zaprezentuje akcesoria do gier planszowych jak i same gry, które przy okazji eventu będzie można nabyć. To nie wszystkie atrakcje, fani Pokemon GO o 16:00 pod RCKP rozpoczną wspólne łowy, masowo rzucając lure module, sprawią że pokażą się bardziej unikatowe stworzenia. Ostatnim elementem programu jest strefa retro, gdzie na rzutniku i telewizorach będzie okazja  do spróbowania swoich sił na starych konsolach, gdzie na ekranie wrócimy pamięcią do gier arcade. 

Festiwal gier planszowych i karcianych organizowany jest przez grupę eventową  i recenzentów działających pod wspólną nazwą Blueberrypuddingcake wspólnie z Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza. Zapraszamy 26 sierpnia od 11 do 19 na „Planszówki z Muffinem” do holu głównego budynku RCKP przy ul. Kolejowej 1 w Krośnie.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na fanpage Blueberrypuddingcake oraz na stronie eventu „Planszówki z Muffinem”.


comments powered by Disqus