Zapowiedzi od Rio Grande

Autor: kwiatosz Redaktor: kwiatosz

Dodane: 06-05-2007 00:46 ()


Rio Grande Games zapowiedziało wydanie 5 tytułów oraz 1 dodatku w tym roku.

O pierwszych dwóch tytułach, tj. Burger Joint i Lemons & Lemonade, wiadomo w zasadzie tylko tyle, ile nam mówią tytuły. Trzecim tytułem jest New World Carcassonne, które z kolei ma być czymś, czym Carcassonne jeszcze nie było, co z kolei prawdopodobnie spowoduje zmianę ostatecznej nazwy gry.

Jeszcze w maju ma być dostępny Vexation, czyli dodatek do TransAmerica oraz TransEuropa.

The Great American Railroad Game natomiast jest w zasadzie nowym wydaniem gry Stephensons Rocket, czyli uznanego tytułu uznanego twórcy o mechanice (kładzenie kafelków) zadziwiająco mocno, jak na tego twórcę, nawiązującej do tematyki (rozwój kolei). Tym razem akcja ma miejsce na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Ostatnim tytułem jest Veritas. Gra stawia nas w roli prawdy, która musi zostać zachowana przez mnichów kopistów pracujących w czasach jedynie przez grzeczność określanych eufemistycznym określeniem "ciemnogród". Naszym zadaniem jest rozprzestrzenienie skopiowanych ksiąg po Francji, a przeszkadzają nam w tym wysoce łatwopalne klasztory, z których co kolejkę płonie przynajmniej kilka, co rażąco zmniejsza ilość dostępnych w tym kraju ksiąg.

 

 

Źródło: Boardgame News


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...