Stare Dębniki. Nowa Perspektywa - konkurs fotograficzny

Autor: Anna Piorun Redaktor: Motyl

Dodane: 28-06-2016 12:00 ()


Stare Dębniki. Nowa Perspektywa. Pod takim tytułem jeden z wiodących w Polsce deweloperów ogłosił konkurs fotograficzny, który ma nie tylko przybliżyć mieszkańcom Krakowa piękno dzielnicy Stare Dębniki, ale też zwrócić uwagę na możliwość rozpoczęcia nowego etapu życia w niezwykłym miejscu.

Dziesięć dni, pięć zdjęć konkursowych, pięciu jurorów i cztery nagrody. Tak w liczbach można opisać projekt, który firma Echo Investment przygotowała z myślą nie tylko o mieszkańcach Krakowa. W konkursie fotograficznym „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa” wziąć udział może każda dorosła osoba. Wystarczy, że wybierze się na teren inwestycji Park Avenue Apartments
i sfotografuje otaczającą go przestrzeń wedle własnego uznania.

- Teren, na którym znajduje się jedna z naszych najnowszych, krakowskich inwestycji jest urzekający. Stąd postanowiliśmy pozwolić wszystkim chętnym na sfotografowanie go tu i teraz. Tytuł konkursu - trochę przewrotny. Ma zachęcić uczestników do pokazania starych Dębnik z perspektywy fotografa, ale równocześnie zainteresować, zainspirować osoby szukające nowego „M” do odwiedzenia Park Avenue Apartments i skorzystania z możliwości rozpoczęcia nowego etapu w życiu właśnie w tym miejscu - mówi Jakub Tamborowski, szef biura sprzedaży.

Jest też o co walczyć, bo nagrodą główną w konkursie są ekskluzywne wczasy na portugalskiej wyspie Madera, na które wybrać się będzie można z osobą towarzyszącą podczas nadchodzących wakacji. W jury zasiądą przedstawiciele Echo Investment, Krakowianin – wybitny artysta Grzegorz Turnau, a przewodniczyć im będzie Dorota Wróblewska, promotorka imprez związanych z modą i sztuką.

Park Avenue Apartments to inwestycja niezwykła, stąd pomysł, by stała się tematem konkursu fotograficznego. Jej związek z otoczeniem - sąsiedztwem Parku Dębnickiego - podkreśla zieleń ogrodowa starannie zaprojektowana przez architektów krajobrazu. Związek z naturą dopełnia mała architektura: ławki, dyskretne oświetlenie i plac zabaw. Modernizm wprowadził do architektury przejrzystość i funkcjonalność. Nadał obiektom elegancji  i ponadczasowej formy. Właśnie po te wartości sięgnęli projektanci apartamentowców, nie poddając się przejściowym modom i chwilowym trendom. Modernistyczne wille Park Avenue Apartments wpisano w historyczny kontekst okolicy, kontynuując i rozwijając architektoniczne tradycje miejsca.

Konkurs rozpoczął się 24 czerwca i trwać będzie do 6 lipca. Prace finałowe zobaczyć będzie można na wernisażu organizowanym przez dewelopera na terenie inwestycji już 9 lipca br. w godzinach 10.00 - 17.00. Wówczas też poznamy autora najlepszych zdjęć, którego spośród finałowych propozycji jurorów wybiorą mieszkańcy Krakowa. Wystawa zdjęć potrwa do 31 sierpnia 2016 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na www.echo.com.pl


comments powered by Disqus