4,5 nowych, 1 dodatek i 2 wznowienia - czyli kolejne zapowiedzi na rok 2007

Autor: kwiatosz Redaktor: kwiatosz

Dodane: 03-05-2007 13:57 ()


Kolejna porcja zapowiedzi na 2007 rok, w tym nowa gra Reinera Knizii.

Pierwszym wznowieniem jest gra Lifeboat, w której stajemy w roli rozbitków na tratwie ratunkowej. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że zapasy się kończą, a dodatkowo tratwa okazała się być zasobna w precjoza (każdy wziął ze statku coś "z sobą"). Połączenie tych dwóch czynników sprawia, że nie wszyscy dotrą do brzegu... W grze wcielamy się w rolę rozbitków, którzy są uwikłani w zaskakującą ilość związków emocjonalnych: mamy osobę ukochaną, którą musimy bronić za wszelką cenę, mamy zaprzysięgłego wroga przed którym musimy się bronić, wreszcie mamy dwa umiłowania - życia i pieniędzy. Naszym zadaniem jest tak balansować tymi dwoma ostatnimi elementami, żeby dożyć do brzegu i jednocześnie się przy tym obłowić. Gra zapowiadana jest na czerwiec tego roku przez Gorilla Games.

Drugim wznowieniem jest Titan, czyli wysoce ceniona gra wojenna wydana pierwotnie w 1980 roku. Nowe wydanie zapowiedziane zostało przez Valley Games.

Valley Games zapowiedziało także wydanie nowej gry Reinera Knizii zatytułowanej Municipium. O fabule nie ma sensu się rozpisywać, gdyż, standardowo dla tego twórcy, gra zapewne będzie mechaniką stała, a o jakości tejże będzie można się przekonać dopiero po opublikowaniu reguł, samą grę będziemy mogli sprawdzić pod koniec 2007.

Nowo powstałe wydawnictwo Red Juggernaut zapowiedziało na ten rok 3 tytuły i jeden dodatek. Pierwszy z nich to Battue: Storm of the Horse Lords, który ma być popularną ostatnio hybrydą gry planszowej i bitewniaka, celem gry jest zebranie większej ilości łupów niż przeciwnik. Zasady można pobrać tutaj. Gra zapowiadana jest na koniec maja, natomiast dodatek do niej, zatytułowany Battue: The Walls of Tarsos, na lato tego roku.

Kolejnymi tytułami tego wydawnictwa są Mansuba: Challenge of the Pharaohs, która, z nader skąpego opisu wydawcy, wydaje się być prostymi wyścigami, oraz Strongholds. Druga została podzielona na 2 dwuosobowe gry, które jednak można łączyć w większą całość. Pełne tytuły to Strongholds: Ancient Rivals oraz Strongholds: Axe & Shield, w obu tytułach naszym celem jest wybudowanie zamku i przeszkadzanie rywalom, którzy mają dokładnie taki sam cel. Daty wydania to lato tego roku.

 

Źródło: Boardgame News


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...