Wątpliwości wokół Gry Roku

Autor: Siman Redaktor: Siman

Dodane: 30-04-2007 21:07 ()


Jeszcze wczoraj ogłaszano wyniki konkursu na Grę Roku 2007, organizowanego przez serwis gry-planszowe.plteraz okazuje się, że zwycięzcy wcale nie muszą nimi pozostać. Wszystko z powodu błędu popełnionego w czasie liczenia głosów.

 

 

Pierwsze komentarze krytyki pojawiły się zaraz po ogłoszeniu wyników w internecie. Wątpliwości dotyczyły miejsca ex equo laureatów - Wysokiego Napięcia i Neuroshimy Hex. Problem wynikał z tego, że zgodnie z przyjętym przez organizatorów nagrody australijskim systemem głosowania, (więcej na temat niego - w regulaminie konkursu) remis praktycznie nie jest możliwy.

Sprawę wyjaśnił dzisiaj redaktor naczelny serwisu -  Artur "Nataniel" Jedliński, który przyznał, że przy liczeniu głosów dopuścił się pomyłki i nie podliczał głosów oddanych na remisujące gry z pierwszego, drugiego i kolejnych miejsc, aż do wyłonienia zwycięzcy, co wg regulaminu należy zrobić w przypadku równej ilości głosów oddanych na dwie lub więcej gier.

Redakcja gry-planszowe.pl nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, dlatego też nie wiadomo, czy po ponownym podliczeniu zostanie wskazana jedna, zwycięska gra, czy  do ogólnej wiadomości zostaną podane jedynie różnice liczby głosów, a obie planszówki zachowają swój tytuł.

 

Więcej informacji znajdziecie w komentarzach pod newsem o rozstrzygnięciu konkursu na stronie portalu.

  

 

 

Źródło: Gry-planszowe.pl - komentarze


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...