"The Sinking City" - powstaje gra na podstawie twórczości Lovecrafta!

Autor: Marcin Waincetel Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 08-03-2016 23:37 ()


 

Firma Frogwares, znana i ceniona za gry przygodowe poświęcone postaci Sherlocka Holmesa, bierze na warsztat historie H.P. Lovecrafta!

 

 

Gra ma nosić tytuł "The Sinking Island". Fabuła będzie inspirowana wątkami z opowiadań H.P. Lovecrafta, a także jego kontynuatorów. Gracz wcieli się zaś w postać dektektywa z lat 20. ubiegłego wieku, który jest świadkiem zagadkowej powodzi miasta w Nowej Anglii. Nadprzyrodzone źródło katastrofy jest bodźcem inicjujące szaleństwo mieszkańców. Więcej informacji o samej grze powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w tym miesiącu na Game Developer Conference, gdzie zaprezentowana zostanie wersja demonstracyjna.

 

 

Całość jest charakteryzowana jako przygodowa gra śledcza w otwartym świecie. Warto przy okazji dodać, że twórcy z Frogwares w 2006 roku zrealizowali grę "Sherlock Holmes: The Awakend", która odnosiła się do mitologii Cthulhu. Najnowszy tytuł rzeczonych deweloperów będzie zaś "Sherlock Holmes: The Devil's Daughter". Zobaczcie zwiastun, który znajdziecie tutaj. 

 


comments powered by Disqus