IQ Publishing wydawcą Bohemian Killing, przygodowego dramatu sądowego w postrewolucyjnym Paryżu!

Autor: IQ Publishing Redaktor: Motyl

Dodane: 17-02-2016 08:37 ()


Polski wydawca gier niezależnych IQ Publishing i The Moonwalls autorskie studio developerskie podpisali umowę na dystrybucję tytułu w Polsce i na świecie.

Bohemian Killing to narracyjny dramat sądowy, który daje graczowi nieograniczone możliwości prowadzenia sprawy poprzez całkowite zintegrowanie gameplaya z opowiadaną historią. Jest to niezwykła mieszanka elementów rodem z Phoenix Wright: Ace Attorney i Gone Home. Premiera planowana jest jeszcze w pierwszym kwartale 2016! Gra ukaże się w wersji PC i Mac.

 

Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - w teraźniejszości gracz, oskarżony o morderstwo, znajduje się na sali sądowej. Zapoznaje się z kolejnymi dowodami, wysłuchuje zeznań świadków i pytań sędziego. Każde pytanie uruchamia flashback, drugą płaszczyznę, od której zależą późniejsze zeznania. Znajdując się w odpowiedniej dzielnicy Paryża każda podjęta przez gracza decyzja, interakcja, czy działanie wpływa na zeznania głównego bohatera - Alfreda Ethona i końcowy wyrok. Chcąc oczyścić się z zarzutów, gracz postawiony będzie przed trudnymi wyborami. Czy będzie kłamać, podpierać swoje zeznania dowodami, czy może udawać niepoczytalnego? Wszystko zależy od indywidualnej decyzji. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, które mogą doprowadzić do kilkunastu standardowych i jednego ukrytego zakończenia, w grze nie ma złej drogi, a każda rozgrywka będzie inna.

Piękne, realne zakątki Paryża, mroczny klimat historii, na kanwie której oparta została gra, wszystko okraszone muzyką młodego i utalentowanego kompozytora Marcina Maślanki, stwarzają niepowtarzalną i inteligentną dawkę rozrywki dla miłośników gatunku.

 

 

Marcin Makaj, rocznik 1987. Niezależny twórca gier ze Szczecina, magister ekonomii, student IV roku prawa (z poważnymi planami na karierę prokuratorską). Do jego prawniczych zainteresowań należy szeroko pojęte prawo karne, kryminalistyka i medycyna sądowa. Marcin odbył wiele specjalistycznych szkoleń m.in. z metod przesłuchiwania, profilowania kryminalnego, modus operandi i innych. Prywatnie fan gier przygodowych (zwłaszcza serii Phoenixa Wrighta), gier RPG (zwłaszcza z uniwersum Shadowrun) i twórczości Johna Grishama, oraz Jürgena Thorwalda. Jeden z niewielu ludzi, którzy obejrzeli wszystkie odcinki Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Poza prawem i grami pasją Marcina są podróże i dobre jedzenie.

Marcin Maślanka młody, utalentowany kompozytor. Gdy na swoje szóste urodziny otrzymał swój pierwszy instrument, postanowił związać swoje życie z muzyką. Pierwsze zawodowe umiejętności zdobywał, gdy jako nastolatek tworzył muzykę do filmów dokumentalnych, oraz jako członek zespołów muzycznych - "Turbulence", "Heavyweight" i "Boards of Poland". Łącząc pasję do muzyki z pasją do gier komputerowych, z powodzeniem realizował się zawodowo komponując utwory do polskich i zagranicznych gier. W 2013 roku Marcin zakwalifikował się do prestiżowego Transatlantyk Festiwalu, gdzie jego utwór zdobył tytuł Honourable Mention.


comments powered by Disqus