Lebowski - Koncert w Szczecinie 27.02.2016

Autor: Radek Ratomski Redaktor: Motyl

Dodane: 04-02-2016 09:35 ()


21 miesięcy, tyle czasu minęło od ostatniego koncertu Lebowskiego. 1 czerwca 2014 roku, zespół wystąpił w Bytomiu razem z Collage oraz legendą polskiego rocka, SBB.

27 lutego 2016 roku o godz. 21:00, Lebowski ponownie zabrzmi na żywo w klubie Free Blues Club mieszczącym się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 20. Zespół oprócz materiału z płyty „Cinematic” zapowiedziałznane z poprzednich koncertów nowości oraz kilka absolutnych premier.

Bilety w cenie 20 zł (25zł w dniu koncertu) są już dostępne w wybranych punktach:

Salon muzyczny FAN ul. Św. Wojciecha 1 tel. 91 489 29 23

Sklep muzyczny ROCKMAN ul. Wyszyńskiego 12 tel. 91 484 08 49

Zamek Książąt Pomorskich ul. Korsarzy 34, Wejście I “Mały Dziedziniec” tel. 91 48 91 630

Agencja Turystyczna “Migacz Travel” ul. Boh. Warszawy 83 tel. 91 484 43 55

Free Blues Club al. Powstańców Wielkopolskich 20 tel. 91 485 31 61 Klub otwarty w środy, piątki i soboty od godz. 19:00.

 

Więcej o zespole:

LEBOWSKI – zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu”. Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic”, jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Pomimo braku wsparcia wielkich wytwórni płytowych i mass-mediów, zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. Debiut płytowy „Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i zagranicą, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – ponad 6000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej.

Album “Cinematic” doczekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych audycji i wywiadów radiowych. Do tego należy dodać też obecności w plebiscytach podnoszących debiut płytowy szczecińskiego projektu do poziomu “albumu tygodnia” w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili “Cinematic” słuchacze stacji “Pro-Radio” oraz “Megastacja Rock”, a także czytelnicy miesięcznika “Metal Hammer”, na którego łamach pojawiły się równie pochlebne recenzje. Podobnie gorąco i z uznaniem odnosili się dziennikarze piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak “Teraz Rock”, “LIZARD”, serbskiego “Nocturne”, fińskiego “Inferno” i wielu innych.

Do pracy nad nową, drugą płytą, której premiera planowana jest na rok 2016 szczeciński kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Mówiąc o sile i wdzięku muzyki projektu LEBOWSKI, wspomnieć należy również o koncertach zespołu, które realizowane w efektownej oprawie wizualnej, czynią spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na “International Rock Conspiracy” w Berlinie czy “Ino-Rock Festival” w Inowrocławiu, gdzie LEBOWSKI wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

 

Lebowski to:

  • marcin grzegorczyk – gitary
  • marcin łuczaj – syntezatory
  • marek żak – bas
  • krzysztof pakuła – perkusja

Oficjalna strona zespołu:

  • www.lebowski.pl

comments powered by Disqus