Zapowiedzi Portal Games na 2016 r.

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 27-01-2016 08:06 ()


W ubiegłą sobotę w Gliwicach odbyła się 7 edycja konwentu Portalkon. Po raz kolejny zagwarantowaliśmy wszystkim uczestnikom masę atrakcji, od znanej już i zawsze wyczekiwanej prelekcji dotyczącej planów wydawniczych na przyszły rok jak również konkursów, prelekcji Q&A, odbyły się również warsztaty dla sklepów, pokaz prototypów i oczywiście uczestnicy mogli pograć wszystkie gry, które aktualnie ukazały się pod flagą Portal Games!

Nie da się ukryć, że gwoździem programu była prelekcja dotycząca planów wydawniczych oraz podsumowania 2015 roku! Mamy nadzieję, że to co teraz zobaczycie zaskoczy was nie tylko pod względem ilości i jakości!

4 luty to dzień, w którym pojawią się długo wyczekiwane Statki, Łupy, Kościotrupy w polskiej wersji językowej! W ramach przeprosin w pierwszym druku Statków znajdziecie metalowe monety, które na początku planowania produkcji nie miały się znaleźć w polskiej wersji językowej ze względu na zbyt wysokie koszty. Specjalnie dla Was wrzucamy do pudełek metalowe monety i jednocześnie nie podnosimy kosztów gry! Mamy nadzieję, że w ten sposób zrekompensujemy wam oczekiwania na tę grę.

W 2015 roku na polski rynek za sprawą naszego wydawnictwa trafiły Bajkogry – wielki międzynarodowy hit wydawnictwa IELLO. Tak więc z wielką radością ogłaszamy kontynuację serii Bajkogier! W tym roku ukażą się 3 kolejne Bajkogry!

Konik Polny i Mrówki – sprytna gra rodzinna, w której staramy się odgadnąć zamiary przeciwnika! Za poprawne przewidzenie ruchu przeciwnika otrzymacie punkty! Bardzo dynamiczna rozgrywka wraz z ciekawym mechanizmem dedukcji tworzy niezwykle oryginalną grę dla całej rodziny.

Czerwony Kapturek – to szybka gra kooperacyjna z dwoma trybami rozgrywki. Mechanika push your luck, im szybciej chcemy dotrzeć do domku babci, tym większa szansa, że się po drodze zgubimy, a wilk w domku babci pojawi się pierwszy.

 

Zaczarowany Flet! - Mieszkasz w Hamelin, mieście zaatakowanym przez szczury. Najprostszym sposobem, aby pozbyć się szczurów z domu jest wysłać je do swoich sąsiadów. Za każdym razem, gdy zbyt wiele szczurów zalęgnie się w czyimś domu, to jego mieszkańcy nie widzą innego wyjścia jak po prostu wynieść się ze swojego domu!! Gracz, który najlepiej poradzi sobie z plagą wygrywa!

W 2015 roku wydaliśmy również, złośliwą grę Zapraszamy do Podziemi, w której gracze starają się wzajemnie wepchnąć się do tytułowego lochu. Nieszczęśnik, który tam wyląduje stara się ze wszystkich sił pokonać wszystkie kryjące się tam bestie! Bardzo wredna i złośliwa gra, tylko dla odważnych! I dla tych złośliwych.

I nie da się ukryć, że w tym roku wydamy kolejne gry od IELLO!

 

NIET! - wspaniała gra oparta o mechanikę trick taking (zbieranie lew) Gracze na zmianę określają możliwe zasady, które będą obowiązywać w danej rundzie:, atu, super atut, liczba kart do wyrzuceniem czy też wartość lewy. Gdy tylko pierwszy gracz wybierze swojego partnera, zespoły zaczynają rozgrywkę podstawie wcześniej ustalonych zasad!

FOR SALE (Na sprzedaż) - Na Sprzedaż to szybka i zabawa gra o kupowaniu i sprzedawaniu nieruchomości. Gra składa się z dwóch etapów, w pierwszym gracze licytują się o budynki, w drugim natomiast starają się sprzedać budynki z jak największym zyskiem. Na sprzedaż to nowa edycja hitu Stefana Dorry.

The Big Book of Madness (Wielka Księga Szaleństwa) - Wielka Księga Szaleństwa jest grą kooperacyjną, w której gracze są adeptami magii i muszą działać jak zespół, aby zamknąć wszystkie strony tytułowej księgi, z której zaczynają wychodzić potwory. Tylko przez pokonanie potwór gracze, mogą zamknąć księgę na wieczność!

Tym samym potwierdzamy, że jesteśmy oficjalnym partnerem IELLO na Polskę.

 

6 grudnia 2015 roku ogłosiliśmy, że wydamy polską wersję językową gry Blood Rage! Wiadomość rozeszła się w środowisku planszówkowym w mgnieniu oka! Pytano nas od tego czasu, czy wydamy jeszcze inne gry od Cool Mini Or Not!

Wydamy! A, o to one:

 

Zombicide: Black Plague - W Zombicide: Black Plague będziesz mógł kontrolować paladynów, krasnoludów, rycerzy i magów, którzy dzierżą potężne miecze, kusze oraz zaklęcia zdolne unicestwić hordy zombi i Nekromantów. Klasyczne zasady znane z Zombicide zostały usprawnione, by jeszcze bardziej wzmocnić dynamikę gry i atmosferę rozgrywki!

The Others: 7 Sins: - W The Others: 7 Sins, świat stoi na progu apokalipsy, fanatycy Klubu Piekieł wezwali 7 grzechów do naszej rzeczywistości. Powoli The Others wkraczają do naszego życia, skażając społeczeństwo od wewnątrz. Miasto Haven jest kluczem do ich inwazji, ale nie obędzie się bez walki, dzięki działaniom organizacji paranormalnych znanych jako WIARY! The Others to przebojowa gra stworzona przez Erica Langa, w której zespół graczy musi pokonać siły zła!

 

W 2016 roku nakładem wydawnictw Portal oraz 2Pionki ukażą się 34 produkty! 34 pudełka, w których znajdziecie wiele wspaniałych emocji i wiele godzin dobrej zabawy!

Dead Drop - to rewolucyjna gra dedukcyjna zaprojektowana na ledwo 18 kartach. Jej kampania na KS zakończyła się wielkim sukcesem i mamy przyjemność zaprezentować graczom polską edycję tego przeboju!

Do Polski przywozimy również zwariowaną grę Hand Made Wonders! która dorównuje swoim szaleństwem znanym i lubianym Szalonym Zegarkom!

 

Hand Made Wonders to gra, która łączy w sobie zręczność oraz umiejętności współpracy. Każdy z graczy nosi kolorową bransoletkę na każdym nadgarstku. Sędzia daje sygnał, gracze wyciągają po jednej ręce, a następnie starają się stworzyć zespoły z innymi graczami, którzy mają ten sam kolor bransoletki. W zależności od wielkości zespołu, gracze muszą tworzyć cud architektoniczny, postępując według instrukcji na karcie, na przykład, stworzyć Wielki Mur Chiński z poziomego rzędu pięciu rąk. Wszyscy gracze z najszybszego zespołu otrzymają kartę nagrody zarówno dla ich lewej lub prawej ręki, w zależności od tego, którą kartę wyłożyli. Trzeba zebrać trzy na lewą rękę i trzy karty na prawą by wygrać!

Tak więc wygląda nasz plan na 2016 rok, jeśli chodzi o gry i dodatki na licencjach! Jak widać wiele z nich jeszcze pozostaje tajemnicą!

 

Portal Games znany jest jako wydawca, który tworzy przebojowe, rozpoznawalne na całym świecie tytuły. Design jest w naszym DNA i co roku oferujemy graczom kolejne tytuły, które powstały w naszym studiu. Tak więc, o to nasze gry które mamy zamiar wydać w tym roku!

51. Stan: Master Set – znany i lubiany hit w nowej odsłonie! Nowa szata graficzna, unikatowe drewienka, wszystkie dodatki w jednym miejscu? To właśnie oferujemy w 51. Stanie: Master Set! Warto wspomnieć, że ruszyła już przedsprzedaż gry!

 

Cry Havoc - gra, na którą wszyscy fani Portal Games czekali od dawna. Ogromna gra strategiczna, w której staramy się podbić planetę zamieszkałą przez małpokształtne Trogi! Unikatowy system rozgrywania bitew – bez żadnych kości, oddający w ręce graczy wachlarz możliwości! I najważniejsze - bitwa nie trwa dłużej niż 2 minuty! 54 figurki, masa kart i komponentów. Czas rozpocząć podbijanie planety dowodząc jedną z 3 frakcji: Pielgrzymami, Maszynami lub Ludźmi! Pamiętaj, że wcielić się możesz również w mieszkańców planety, wspomniane Trogi i obronić swoją planetę matkę!

 

First Martians - oparta na silniku Robinsona Crusoe najnowsza gra Ignacego Trzewiczka przenosi graczy na planetę Mars i rzuca ich w role pierwszych osadników. Rewolucyjna mechanika oparta o integrację gry planszowej z aplikacją mobilną pozwoli graczom przeżyć niezwykłe przygody na Marsie. W grze gracze znajdą zarówno kampanie podobne do tego, co znają z gier opartych o mechanice Legacy, jak i tryb single game, w którym wybierają typ i trudność rozgrywki, a aplikacja sama dobierze im typ misji i zadanie do wykonania. Rozwój postaci, zapisywanie stanu gry, tryb open world i wiele innych elementów czynią First Martians jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów 2016 roku.


comments powered by Disqus