Kuszenie Rey, słabość Kylo... nowe informacje ze scenariusza "Przebudzenia Mocy"! UWAGA NA SPOILERY!

Autor: Marcin Waincetel Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 02-01-2016 18:22 ()


Czy wiecie, że Lucasfilm udostępnił scenariusz filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" do wglądu członkom Gildii Scenarzystów? Dla fanów oznacza to bardzo dużo interesujących informacji! Standardowo - UWAGA NA SPOILERY!

Dziennikarze, którzy otrzymali scenariusz scenariusz autorstwa J.J. Abramsa, Lawrence Kasdana oraz Michael Arndta, podzielili się informacjami na temat kilku istotnych scen hitowego widowiska. 

 

Wśród najbardziej interesujących kwestii jest chociażby ta związana z opisem ostatnich sekund filmu. W spojrzeniu Luke’a Skywalkera wyczuwalne jest ponoć dobro, ale przebija przede wszystkim ból. Jedi jest wewnętrznie skonfliktowany i zdumiony. Czytamy, że Luke nie musi pytać Rey, kim ona jest i co tam robi. Scenarzyści nie udzielają jasnej odpowiedzi na pytanie, czy Luke wie, kim jest Rey, ale takie postawienie sprawy może sugerować pewną wiedzę na temat przybyłej dziewczyny. W grę wchodzi zapewne wyczucie jej przebudzenia w Mocy.

W skrypcie potwierdzono również, że pierwsza scena z wizji Rey jest sekwencją z Miasta w Chmurach, gdzie Luke walczył z Vaderem. Potwierdzono także, że to Luke Skywalker jest w scenie z R2-D2. Akcja rozgrywa się na tle płonącej świątyni Jedi, co oznacza, że zapewne musiało to mieć miejsce jakiś czas po ataku Rycerzy Ren. Na koniec potwierdzono, iż wokół Kylo Rena zgromadzeni są pozostali Rycerze Ren. 

 

W materiale zaznaczono, że Kylo Ren po zabiciu Hana Solo jest znacząco osłabiony, przerażony i jest w szoku, który kończy się wraz z trafieniem z kuszy Chewbacki. Wszystkie elementy miały niebagatelny wpływ na jego porażkę w walce z Finnem i Rey. 

 

Bodaj najciekawszą informacją jest jednak kuszenie Rey na Ciemną Stronę Mocy. W momencie, gdy Kylo Ren leżał na ziemi z blizną na twarzy, bohaterka mogła go zabić. Myśląc o tym, że wystarczy jeden cios, aby skończyć pojedynek, Rey wyczuła jednak, że stoi na granicy pomiędzy Jasną a Ciemną Stroną Mocy. W książce opartej na scenariuszu Rey słyszy w głowie słowa "zabij go". Potwierdzono, że to był głos Najwyższego Wodza Snoke’a. 

Źródło i więcej interesujących informacji 

znajdziecie tutaj. "Przebudzenie mocy" nieustannie fascynuje!


comments powered by Disqus