Skąd obsesja Kylo Rena? Jak przeszedł na ciemną stronę mocy?

Autor: Don Jon Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 22-12-2015 18:45 ()


J.J. Abrams zdecydował się dopowiedzieć parę informacji na temat postaci Kylo Rena, jednego z głównych antagonistów filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy".

 

Reżyser widowiska zauważa, że dla Kylo Rena idolem jest Darth Vader, nie zaś Anakin Skywalker. To też łączy się z kwestią tego, czy Ren był świadomy przemiany, którą przed śmiercią przeżył Vader, a więc słynnego powrotu jedi. Jak widać - był. Kylo wielbi bowiem to, co Vader reprezentuje i co Vader chciał osiągnąć. Patrząc z perspektywy Rena, porażka Vadera ma związek z tym, że został zwabiony przez wroga i poniósł on klęskę za sprawą przeciągnięcie na drugą, jasną stronę mocy. Pomysł jest taki, że Ren chce dokończyć dzieło Vadera – tłumaczy reżyser.

 

Ponadto J.J. Abrams wzmiankuje też o tym, jak to się stało, że Kylo przeszedł na ciemną stronę mocy: "Kylo ma niesamowitą siłę, moc i potencjał. Podobnie jak u wielu młodych ludzi, jest to źle ukierunkowane, niejasne. Historią jest zatem konflikt, co ciekawe nie tylko wewnętrzny, ale też ten zewnętrzny. I to czyni z niego bardzo interesującego złoczyńcę." Trudno się nie zgodzić. Abrams obiecuje, że postać Kylo Rena doczeka się naprawdę interesującego rozwinięcia w kolejnych częściach najnowszej trylogii.  


comments powered by Disqus