Kim jest Rey? Cameo kolejnej gwiazdy w "Przebudzeniu mocy"! UWAGA NA SPOILERY

Autor: Arivald Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 20-12-2015 20:24 ()


Ano właśnie - kim jest Rey? Czarująca postać odegrana przez Daisy Ridley pozostaje tajemnicza, chociaż wydaje się, że na temat tożsamości postaci możemy już co nie co powiedzieć, zwłaszcza, gdy... dowiemy się, iż w scenie wizji Rey w filmie słychać głos Obi-Wana Kenobiego, który wymawia imię bohaterki. Okazuje się, że w tej roli powraca aktor znany z prequeli. Naturalnie mowa o Ewanie McGregorze.

Spekuluje się, że skoro Rey ma w sobie naturalną moc, to najprawdopodobniej należy do rodu Skywalkerów. Córka Luke'a? A może moc będzie w niej silna przez byłego mistrza Anakina?

Oniryczna wizja Rey kończy się wypowiedzeniem jej imienia przez Obi-Wana. Kto wie, czy nie jest ona na przykład wnuczką mistrza Jedi? Ciekawie prezentuje się także teoria, jakoby Lora San Tekk (postać odegrana przez Maxa von Sydowa) mógłby być - przynajmniej przez jakiś czas - jej mentorem. Według ilustrowanego przewodnika po "Przebudzeniu Mocy" San Tekk należy bowiem do Kościoła Mocy, organizacji wyznającej idee Jedi. Jak będzie? Czas pokaże! Jest się nad czym zastanawiać...


comments powered by Disqus