"Perils of Man" - najnowsza przygodówka już w sprzedaży

Autor: IQ Publishing Redaktor: Motyl

Dodane: 01-12-2015 15:05 ()


Nowa gra przygodowa wydawnictwa IQ Publishing trafiła już na półki. Dostępna jest w całej Polsce w sieci "Biedronka". "Perils of Man" jest produkcją opracowaną przez szwajcarskie studio IF Games, a pomysłodawcą i nadzorującym artystą jest Bill Tiller, znany autor opraw graficznych do wielu klasyków. Tytuł, to zdobywca kilku prestiżowych nagród.

 

Wyrusz w podróż w czasie i odkryj tajemnicę, która przerwie klątwę rodziny Eberling.

 

Produkcję opracowało szwajcarskie studio IF Games, a głównym projektantem i artystą był Bill Tiller, wspomagany przez Gene Mocsy, czyli autorzy oprawy graficznej do wielu klasycznych gier firmy LucasArts oraz twórcy serii Vampire Story.

W czasie rozgrywki gracz wciela się w postać szesnastoletniej dziewczyny imieniem Ana Eberling. Pewnego dnia otrzymuje ona paczkę od zaginionego przed laty ojca. Wewnątrz znajdują tajemnicze okulary, które według dołączonego listu łamią tzw. kod przeznaczenia i tym samym umożliwiają przewidzenie tego, co zdarzy się w przyszłości. Bohaterka postanawia wykorzystać ten wynalazek do odnalezienia ojca i odkrycia prawdy o sekretnej historii jej rodziny. W kampanii pojawia się także wątek podróży w czasie, a cała historia rozgrywa się na przestrzeni ponad stu lat, pozwalając graczowi odwiedzać kluczowe momenty w historii.

Pod względem mechanizmów rozgrywki, The Perils of Man jest klasyczną przygodówką i jak na grę z tego gatunku przystało zabawa koncentruje się na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek. Kluczową rolę odgrywają okulary, których użycie powoduje, że każda lokacja pokrywa się siatką opisującą ryzyko oraz związki przyczynowo-skutkowe, co ułatwia znalezienie sposobu na pokonanie zagadek.

Mocną stroną Perils of Man jest oprawa wizualna. Bill Tiller słynie ze swoich pięknych ilustracji, a przy pracach pomagali mu ludzie mający doświadczenie w tworzeniu komercyjnych animacji. Rezultatem jest atrakcyjna trójwymiarowa grafika, która jednocześnie posiada ciekawą kreskówkową stylistykę.

 

Najważniejsze cechy gry:

  • 10 godzin wciągającej klasycznej przygodówki point'n'click
  • Przepiękna kreskówkowa oprawa graficzna 3D autorstwa Billa Tillera - autora grafiki do klasycznych gier Lucas Arts, twórcy serii Vampire Story
  • Najlepsza gra 2014 - Swiss Game Awards, nominacja najlepszy scenariusz - Games Connection 2015, najlepszy design - Indie Game Cup Night 2015
  •  W pudełku z grą klimatyczna pocztówka

comments powered by Disqus