Nowy tytuł w serii Made in Poland - SPELLCRAFTER

Autor: IQ PUBLISHING Redaktor: Motyl

Dodane: 01-11-2015 18:16 ()


 

 

MAGIA TO NIE SIŁA ANI RELIGIA.

MAGIA TO RZEMIOSŁO.

Najnowsza gra IQ Publishing w wersji pudełkowej za chwilę w sprzedaży.

 

 

SPELLCRAFTER to gra RPG osadzona w realiach fantasy z taktycznym, turowym systemem walki. Cechą charakterystyczną gry jest unikalny system rzucania czarów poprzez kreślenie określonych gestów kursorem myszki. Im gest szybszy i dokładniejszy, tym większa siła zaklęcia.

IQ Publishing wraz z polskim developerem Jujubee przedstawiają kolejny tytuł z serii Made in Poland, unikalnej kolekcji gier polskich twórców niezależnych. Studio Jujubee zostało założone w Katowicach przez zespół wywodzący się ze studiów CD Projekt RED, Traveller’s Tales oraz Infinite Dreams, obecnie jest spółką notowaną na rynku NewConnect. Edycja kolekcjonerska zawiera dodatki, które doceni każdy gracz: klimatyczną pocztówkę utrzymaną w mrocznej atmosferze “gothic” oraz elektroniczne wydanie “NOWEJ FANTASTYKI”.

Spellcrafter to podróż do świata fantasy pełnego magii i niezapomnianych wrażeń. Gracz wciela się w bohatera mając do wyboru jedną z trzech ras:  człowieka, nekromanty lub elfa. Wchodząc w interakcję z niezależnymi postaciami, zbiera złoto i równie cenne doświadczenie oraz buduje coraz silniejszą drużynę złożoną w rozmaitych herosów obdarzonych indywidualnymi zdolnościami.

Walki, toczone w systemie turowym, wymagają od gracza myślenia taktycznego i mocno strategicznego. Rozgrywka podzielona jest na trzy akty, a każdy z nich jest częścią większej historii opowiadającej o naturze rzeczy, moralności i potędze. Akt składa się z trzech poziomów z odmiennymi lokacjami i scenerią.

W trakcie gry okazuje się, że gdy gracz decyduje się na pomoc nieznanej i tajemniczej dziewczynie okazuje się, że nieświadomie przyczynia się do ocalenia świata. Akcja gry jest obserwowana z góry, tak jak w typowych produkcjach hack’n’slash, zaś walki i rzucane czary są gęsto okraszone kolorowymi rozbłyskami i efektami specjalnymi.


comments powered by Disqus