Nadchodzi nowa gra Portalu "Poprzez Wieki"

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 26-10-2015 20:20 ()


Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z gry Pośród Gwiazd czy 7 Cudów).

Mamy przyjemność ogłosić, że Poprzez Wieki, już wkrótce pojawi się na naszym rynku! 28 października w naszym oficjalnym sklepie ruszy przedsprzedaż gry Poprzez Wieki!

W grze Poprzez Wieki gracze starają się zbudować najbardziej imponujące królestwo na przestrzeni 3 rund! Każdy z graczy otrzymuje 5 kart królestw, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta królestwa posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Autorem gry jest matematyk Kristian Čurla, który zmieścił w 18 kartach esencję gier draftowych! W każdej partii gracze posiadają wiedzę absolutną dotyczącą kart biorących udział w grze. Każda partia to 18 kart, które wchodzą do rozgrywki za każdym razem w innych kombinacjach. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości punktów, a przy okazji zabrać jak najwięcej punktów przeciwnikowi!

Specjalnie dla Was umieszczamy też instrukcję do gry Poprzez Wieki! Zobaczcie jak wiele głębi potrafi mieć w sobie gra składająca się z 18 kart! Wystarczy kliknąć na grafikę powyżej

 

Alice (aliceleong) Leong

Jak na 15 minutową grę, ma w sobie wiele głębi! Ciężko jest porównać ją do innych fillerów jak List Miłosny czy Stracone Dziedzictwo gdzie wygrywasz dzięki losowi przy dobieraniu kart!

 

Nick (MonkeyMagic) Pitman

 

Na pewno nie jest tak chaotyczna/zabawna jak List Miłosny ale ma w sobie o wiele więcej głębi i strategii. Jestem w stanie powiedzieć, że jest bardziej strategiczną grą niż Zaginione Miasta!

 

 

Daniel (The Innocent) Thurot

W tej małej grze jest niewiele, ale jest to gra niebywale sprytna pomimo swojej niewielkiej oprawy!

 

Owen (osaekomi) Duffy

Gra jest prosta w wytłumaczeniu, szybka i niezwykle przenośna. Ma w sobie niezwykłą głębie i każda rozgrywka jest na tyle inna, że czujemy za każdym razem powiew świeżości. I naprawdę wydaje się perfekcyjnym fillerem dla dwóch osób!

 

W pudełku znajdziecie:

▪ 18 kart Królestwa

▪ 1 kartę pomocy

▪ ołówek

▪ notatnik

▪ 4 żetony Reliktu


comments powered by Disqus