Akademie filmowe - zapisy na nowy semestr!

Autor: Arivald Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 22-09-2015 11:43 ()


Interesujecie się historią kina światowego i polskiego? Cenicie sobie klasykę X Muzy? Macie ochotę poszerzyć własne horyzonty? Ruszają zapisy na nowy semestr akademii filmowych!

 

Akademie Filmowa to edukacyjny projekt, którego uczestnicy poznają najważniejsze etapy historii światowego filmu, koncentrując się na zagadnieniach z języka filmowego, rozwoju gatunków i powstawania nowych stylów w światowym kinie, kształtowania się dramaturgii, narracji i estetyki filmowej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki, a także środy o godz. 17.00. Każde spotkania rozpoczynają około godzinne wykłady akademickie, po których następują projekcje zazwyczaj dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju.

W tym semestrze odbędą się między innymi projekcje filmów Taksówkarz Martina Scorsese, Lot nad kukułczym gniazdem Miloša Formana, Chinatown Romana Polańskiego, Sanatorium pod klepsydrą Wojciecha Jerzego Hasa i wiele, wiele innych arcydzieł. Zajęcia odbywają się we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową projektu, a także fanpage na facebooku.


comments powered by Disqus