Pokerowa premiera

Autor: Trefl Redaktor: Motyl

Dodane: 06-09-2015 00:19 ()


Poker, jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Inteligentna i emocjonująca rozrywka. Jego początki owiane są tajemnicą.

Czy grali w niego Chińczycy już około 900 roku n.e.? Czy łączy go coś z hinduską grą ganjifa lub staroperską grą as nas? Być może pochodzi od popularniej w XV wieku niemieckiej gry Pochen, która trafiła w późniejszych latach do Francji (nazywano ją Poque). Bardzo prawdopodobne, że gra w pokera rozwinęła się na początku XIX wieku w saloonach Nowego Orleanu, który wcześniej należał do Francji (w 1803 roku Napoleon Bonaparte sprzedał Luizjanę wraz z Nowym Orleanem Stanom Zjednoczonym). W karty grano też zapamiętale na pływających po Mississippi parowcach.

Pewne jest, że już w XIX wieku zostały wydane opracowania zasad pokerowych rozgrywek np. książka "Trzydzieści lat wśród graczy z Anglii i Ameryki" z 1844 roku. Pierwszy oficjalny podręcznik pt. "Praktyczny Poker" wydany został w roku 1904. Obecnie poker cieszy się międzynarodową sławą, wystarczy wspomnieć o organizowanym corocznie prestiżowym turnieju World Series of Poker (w ostatnich latach wzięło w nim udział ponad 6 tys. zawodników, a główna wygrana w 2014 roku wyniosła 10 000 000 dolarów).

Nakładem Fabryki Kart Trefl-Kraków ukazały się właśnie 100 % Plastic Pooker Playing Cards - profesjonale, plastikowe karty do gry w Pokera.

Zostały przygotowane zgodnie z kasynowymi standardami. Talia składa się z 55 plastikowych kart, w tym jednej ze wzorem układów pokerowych. Na awersach zastosowano klasyczny, międzynarodowy wzór używany w kasynach na całym świecie. Powiększony indeks pomaga zwłaszcza w rozgrywkach w coraz popularniejszą wersję pokera – Texas Holdem.


comments powered by Disqus