Bydgoski Konwent Komiksu i Gier

Autor: Maciej Jasiński Redaktor: Motyl

Dodane: 04-09-2015 09:38 ()


Tegoroczny Bydgoski Konwent Komiksu i Gier dostarczy wielu atrakcji fanom kultowej postaci Kapitana Żbika. Mateusz Szlachtycz, który przygotowuje książkę o tym komiksowym bohaterze, przedstawi prelekcję pt. „Kapitan Żbik - prawda komiksowa, a milicyjna rzeczywistość”, natomiast Max Suski opowie między innymi o podróżach śladem Kapitana Żbika.

W trakcie imprezy odbędzie się również oficjalna premiera albumu „Kapitan Jasny” rysowanego przez Jerzego Wróblewskiego, nawiązującego stylistyką i rodzajem klimatu do przygód Kapitana Żbika. O tym komiksie, a także innych z archiwum Jerzego Wróblewskiego opowie Maciej Jasiński.

 

  • Bydgoski Konwent Komiksu i Gier
  • 12 września 2015 r. godz. 10-16
  • Kamienica 12 (ul. Poznańska 12)

Gościem imprezy będzie jeden z najwybitniejszych polskich rysowników komiksowych – Krzysztof Gawronkiewicz. W trakcie spotkania prowadzonego przez Witolda Tkaczyka opowie między innymi o albumie „Krzesło w piekle” zbierającym jego komiksy z wielu lat.

W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane także dwa komiksy poświęcone wybitnym bydgoszczanom. Pierwszy z nich zatytułowany „Józef Makowski – Mój dziennik” opowiada o życiu znanego rzeźbiarza, którego dzieła zdobią Bydgoszcz. O powstawaniu komiksu opowie jego rysownik Jacek Przybylski. Drugim komiksem jest album „Marian Rejewski – bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy”, narysowany przez Jacka Michalskiego.

Bardzo ciekawie zapowiadają się tegoroczne wystawy. Pierwsza z nich zatytułowana „PRL w krzywym zwierciadle” będzie prezentować najlepsze żarty rysunkowe Jerzego Wróblewskiego. Natomiast wystawa „Współczesna Polska w krzywym zwierciadle” zaprezentuje żarty autorstwa Karola Kalinowskiego i Jarosława Wojtasińskiego.

Będą także wystawy plansz z komiksów „Józef Makowski – Mój dziennik” oraz „Marian Rejewski – bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy”. A także wystawa ciekawostek związanych z postacią Kapitana Żbika.

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy warsztaty komiksowe, które poprowadzi Szymon Kaźmierczak.

Będą również dwa konkursy komiksowe, w których trzeba będzie wykazać się swoją wiedzą na temat Kapitana Żbika oraz komiksów narysowanych przez Krzysztofa Gawronkiewicza.

Będą także stoiska z komiksami, na których będzie można kupić zarówno nowe, jak i archiwalne tytuły.


comments powered by Disqus