Dwa kolejne tytułu od Portal Games!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 24-08-2015 15:38 ()


Portal Games ogłasza dwie nowe gry! Konwój 2 edycja oraz nową frakcję do gry Tezeusz: Mroczna Orbita!

Portal Games zapowiada wydanie Łowców - drugiego dodatku do gry Tezeusz: Mroczna Orbita zaprojektowanego przez Michała Oracza oraz Andrzeja Sosnowskiego. Łowcy to zupełnie nowa frakcja w świecie Tezeusza, która posługuje się nieczystymi zagraniami aby pozostać w cieniu i zaatakować z ukrycia. Ich zdolności pozwalają na podkradanie kart bonusowych, żetonów ulepszeń, hackowanie kart przeciwników dla własnych korzyści oraz zdalne aktywowanie swoich kart.

Łowcy zostali zaprojektowani we współpracy z Andrzejem Sosnowskim, fanem gry Tezeusz: Mroczna Orbita, który pomagał zarówno przy projektowaniu jak i rozwijaniu oraz balansowaniu frakcji.

Tezeusz: Mroczna Orbita to gra przeznaczona dla 2-4 osób w wieku 8+, której średni czas rozgrywki waha się od 45 do 90 minut. Tezeusz: Mroczna Orbita – Łowcy to dodatek, który wymaga podstawowej wersji gry. Dodatek zawiera nową frakcję do świata Tezeusza. Łowcy zawierają w sobie 1 plansze sektora, piony jednostek frakcji, znaczniki frakcji, karty frakcji oraz żetony pomocnicze dla frakcji Łowców.

Premiera polskiej wersji językowej dodatku planowana jest na październik Essen 2015. Sugerowana cena detaliczna to 55zł.

 

W dniu dzisiejszym Portal Games ogłasza również drugą edycję karcianej Konwój.

Konwój to gra karciana, której akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie Neuroshimy, znanym z takich gier jak Neuroshima Hex, 51. Stan, czy Nowa Era. Konwój jest grą asymetryczną - jeden z graczy kieruje tytułowym konwojem potężnych maszyn Molocha, które zmierzają w kierunku Nowego Jorku obracając w ruinę mijane po drodze miasta. Ich celem jest dotrzeć do Nowego Jorku i obrócić go w perzynę. Drugi gracz dowodzi oddziałami partyzantów z Posterunku, a jego celem jest spowolnić czy wręcz zatrzymać marsz Molocha.

Konwój to gra przeznaczona dla dwóch osób w wieku 10+, której średni czas rozgrywki nie przekracza 30minut. Konwój druga edycja zawiera w sobie 35 kart talii Molocha oraz 35 kart talii Posterunku, pięć plansz miast oraz żetony. W stosunku do poprzedniej edycji gry poprawiony został projekt kart oraz instrukcja. Z kart usunięto mało intuicyjne ikony i zastąpiono je jasnym i klarownym tekstem opisującym działanie karty. Usprawniona została także rozgrywka poprzez usunięcie specjalnych zdolności poszczególnych miast.

Premiera polskiej wersji językowej dodatku planowana jest na październik 2015. Sugerowana cena detaliczna to 65zł.


comments powered by Disqus