Zebraliśmy prawie pół miliona dolarów!

Autor: Dominika Gorgosz Redaktor: Motyl

Dodane: 06-07-2015 08:19 ()


Dzięki graczom z całego świata udało się odblokować wszystkie cele dodatkowe. Z małej gry powstanie wielka produkcja. A to wszystko dzięki wsparciu prawie sześciu tysięcy osób.

22 maja wystartowała międzynarodowa (6 różnych wersji językowych!) kampania crowdfundingowa wydania gry Mare Nostrum: Imperia, w której uczestniczy również wydawnictwo PHALANX. Dzięki niej wydamy polską wersję językową tej długo wyczekiwanej gry. Co ciekawe, stało się to faktem już w dwie godziny od wystartowania społecznej zbiórki! Przed nami ostatnie 3 dni kampanii. Do tej pory udało się zebrać ok. 460 tysięcy dolarów.

Mare Nostrum: Imperia to legendarny tytuł, łączący to co najlepsze w grach politycznych, strategicznych i cywilizacyjnych. Gracze prowadzą starożytną cywilizację, by zdominować antyczny świat. Potęgę i chwałę zdobywają poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu oraz budowę miast, rynków i świątyń. Pozyskują dla swej sprawy mitycznych bohaterów oraz budują cuda starożytnego świata, tak by przyćmić swoich sąsiadów. Trzeba mieć jednak na nich baczenie, gdy zaczną pożądać naszych bogactw.

Na początku rozgrywki każde imperium rozciąga się na trzy prowincje i dysponuje podobnym, ale różnorodnym potencjałem. To od gracza będzie zależało, jakie strategie rozwoju i osiągnięcia zwycięstwa wybierze jego cywilizacja:

- rozwój handlu i budowa cudów antycznego świata,

- rozwój kultury i budowa Wielkiej Piramidy,

- stworzenie militarnej potęgi i podbój innych prowincji i imperiów,

- ogłoszenie politycznej dominacji poprzez zdobycie tytułów Przywódcy Handlowego, Kulturowego oraz Militarnego.

 

To drugie wydanie tej legendarnej już gry. Dla graczy znających pierwszą edycję przygotowaliśmy listę najważniejszych zmian, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Od rozpoczęcia kampanii praktycznie codziennie odkrywane są nowe cele dodatkowe. Pozwoliło to na stworzenie gry imponującej swoją grafiką i komponentami.

Co więcej, wszyscy wspierający akcję otrzymają za darmo rozszerzenie Mare Nostrum: Atlas, o wartości 50$ (trafi ono później do normalnej dystrybucji, ale w bardzo limitowanym nakładzie). "Atlas" wprowadza do gry komponenty dla szóstego gracza, powiększając jej obszar o połowę oraz rozbudowuje "podstawkę" o liczne warianty, w tym o wariant dla dwóch graczy.

Wspierającym oferujemy także cztery płatne dodatki: dodatkowe kości do gry, plastikowe sztony, które mogą zastąpić żetony towarów, plastikowe modele budynków i karawan oraz wydrukowaną na macie plansze do gry o rozmiarze 1400 na 712 mm. Płatne dodatki mają kolekcjonerski charakter i nie trafią do dystrybucji po zakończeniu akcji.

 

 

 

Sama gra Mare Nostrum: Imperia trafi również do normalnej dystrybucji, jednak wszystkie dodatki oznaczone jako „Kickstarter exclusives” trafią tylko do osób, które kupiły grę poprzez akcję na Kickstarterze. Wspierający akcję otrzymają zatem nie tylko grę Mare Nostrum: Imperia, ale też dodatek Mare Nostrum: Atlas oraz wszystkie Kickstarter exclusives w cenie gry. Dostawa polskiej edycji gry na adres w Polsce jest darmowa.


comments powered by Disqus