24. odsłona święta miłośników gier planszowych

Autor: Łukasz Piechaczek Redaktor: Motyl

Dodane: 16-06-2015 12:01 ()


Na weekend 20-21 czerwca hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gliwicach zamieni się w miasteczko planszówek. Do dyspozycji graczy będzie ponad 400 gier - od tych imprezowych, aż po strategiczne. Będą one dostępne dla uczestników Pionka, czyli najstarszej w Polsce imprezy dla miłośników gier planszowych.

Chociaż żyjemy w czasach gier komputerowych, to gry planszowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a imprezy podobne do Pionka przyciągają coraz większe tłumy. Ostatnią, grudniową edycję Pionka odwiedziło w ciągu dwóch dni nieco ponad 900 osób.

Podczas ostatniej edycji największą popularnością cieszyły się m.in. uznane na świecie, a stworzone w Polsce takie gry jak Kolejka, Wiedźmin czy Osadnicy: Narodziny Imperium. Podczas zbliżającej się edycji - oprócz popularnych i lubianych tytułów - na graczy czekać będzie możliwość wypróbowania nowości czołowych polskich wydawców, takich jak np. Egmont, Portal Games, Granna, Phalanx Games, Rebel i wielu innych.

  

W czasie Pionka zaplanowano także liczne konkursy z nagrodami, w których będą mogli wziąć udział zarówno fani planszówek, jak i osoby, które stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w tym hobby. Odbędą się także eliminacje V Mistrzostw Polski w grze Carcassonne, w których nagrodą w finale jest reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata w Niemczech.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich - wstęp na wydarzenie jest darmowy, a osoby, które nie miały wcześniej styczności z nowoczesnymi grami planszowymi, nie mają się czego obawiać, bo zasady chętnie wytłumaczą im animatorzy w pomarańczowych koszulkach. Podczas imprezy będzie także możliwość zakupienia używanych gier, jak i nowych egzemplarzy na stoiskach wydawców.

 

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, a więcej szczegółów, zwłaszcza na temat przygotowanych atrakcji znajdziecie na stronie Pionka.


comments powered by Disqus