Konkurs Lemowy

Autor: Murgen Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 31-07-2006 13:05 ()


Stanisław Lem to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy fantastycznych. Idee, wizje i koncepcje zawarte w jego dziełach są inspiracją i rozrywką dla kolejnych pokoleń. Czy jednak znacie jego utwory na tyle dobrze, by odpowiedzieć na poniższe pytania?

W konkursie może wystartować każdy zarejestrowany użytkownik Paradoksu. Wystarczy, że odpowie na pytania i wyśle je prywatną wiadomością do opiekuna konkursu - osoby ukrywającej się pod nickiem Murgen. Wśród osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania zostanie wylosowanych trzech zwycięzców. W przypadku braku poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, laureatami zostaną osoby z największą liczbą poprawnych odpowiedzi. Otrzymają oni atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Życzymy powodzenia!

 

Pytania:

1. Solaris

Ile słońc według książki posiadała planeta Solaris?

2. Dzienniki Gwiazdowe

Podczas jednej z podróży Ijona Tichego, zepsuły się stery, skutkiem czego jego pojazd wpadł w wir czasowy. Kto i w jaki sposób naprawił stery pojazdu?

3. Bajki robotów

Elektrycerz Kwarcowy chciał posiąść bogactwa pewnej planety, Kryonii. Kto go powstrzymał?

4. Cyberiada

Konstruktor Trurl zbudował raz pewną maszynę, która potrafiła zrobić wszystko co rozpoczynało się na pewną literę, jaka to była litera?

5. Opowieści o Pilocie Pirxie

Podczas swego pobytu na księżycu, Pirx wziął udział w pewnym polowaniu na robota. Jak się ów robot nazywał?

6. Astronauci

Jak nazywał się kierownik wyprawy Astronautów z powieści o tym właśnie tytule?

7. Eden

Ile osób liczyła załoga statku kosmicznego w powieści Eden?

8. Dzienniki Gwiazdowe

"Nie mogłem czekać. Spotkanie na następnej planecie. Tarantoga". Taki napis został "wyryty" przez powalenie drzew w lesie, na jednej z planet, jako wskazówka dla IJona Tichego. W jaki sposób udało się zrobić ten napis prof. Tarantodze?

 

Odpowiedzi można przesyłać do 31 sierpnia 2006 roku.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...