Już ponad trzy tysiące osób czeka na "Mare Nostrum"

Autor: Dominika Gorgosz Redaktor: Motyl

Dodane: 26-05-2015 11:52 ()


Dwie godziny wystarczyły, by faktem stało się wydanie gry Mare Nostrum! 22 maja wystartowała międzynarodowa (6 różnych wersji językowych!) kampania crowdfundingowa wydania gry Mare Nostrum, w której uczestniczy również wydawnictwo PHALANX. Dzięki niej wydamy polską wersję językową tego legendarnego tytułu.

Mare Nostrum: Imperia to legendarny tytuł, łączący to co najlepsze w grach politycznych, strategicznych i cywilizacyjnych. Gracze prowadzą starożytną cywilizację, by zdominować antyczny świat. Potęgę i chwałę zdobywają poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu oraz budowę miast, rynków i świątyń. Pozyskują dla swej sprawy mitycznych bohaterów oraz budują cuda starożytnego świata, tak by przyćmić swoich sąsiadów. Trzeba mieć jednak na nich baczenie, gdy zaczną pożądać naszych bogactw.

Na początku rozgrywki każde imperium rozciąga się na trzy prowincje i dysponuje podobnym, ale różnorodnym potencjałem. To od gracza będzie zależało, jakie strategie rozwoju i osiągnięcia zwycięstwa wybierze jego cywilizacja:

- rozwój handlu i budowa cudów antycznego świata,

- rozwój kultury i budowa Wielkiej Piramidy,

- stworzenie militarnej potęgi i podbój innych prowincji i imperiów,

- ogłoszenie politycznej dominacji poprzez zdobycie tytułów Przywódcy Handlowego, Kulturowego oraz Militarnego.

 

To drugie wydanie tej legendarnej już gry. Dla graczy znających pierwszą edycję przygotowaliśmy listę najważniejszych zmian, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Od rozpoczęcia kampanii praktycznie codziennie odkrywane są dodatkowe cele. Gra cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w niecałe pięć dni zrealizowano 19 celów dodatkowych. Kolejne już zostały ogłoszone. Do końca akcji zostało 41 dni. Z malej gry „zrobiła się” olbrzymia gra. Osoby, które wsparły akcję otrzymają m.in. drewniane znaczniki legionów, trójrzędowców oraz warowni, planszę z torem punktów, instrukcję do dodatku do wersji dwuosobowej, mini dodatki, nowych bohaterów oraz cuda, zasłonki dla graczy, plastikową wypraskę, oraz streszczenie zasad dla graczy.

 

Mare Nostrum trafi również do „normalnej” dystrybucji, jednak wszystkie dodatki oznaczone jako „Kickstarter exclusives” trafią tylko do osób, które kupiły grę poprzez akcję na Kickstarterze. Do wyboru jest siedem „opcji zakupu” w cenach od 65 do 195 dolarów.


comments powered by Disqus