"Poprzez Wieki" od Portal Games

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 13-04-2015 17:22 ()


Portal Games ma zaszczyt zapowiedzieć wydanie nowej gry: Poprzez Wieki. Jest to mikro gra osadzona w starożytnym świecie, w czasach, kiedy wielkie królestwa rodzą się i upadają wraz z upływem czasu.

Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania Osadników: Narodziny Imperium).

Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Poprzez Wieki jest pierwszą mikro grą wydawaną przez Portal Games. Jak wspomina Ignacy Trzewiczek: „Kristian podszedł do mnie podczas targów w Essen z prototypem i po zagraniu od razu wiedziałem, że gra idealnie wpisuje się w portfolio Portal Games”. Rozgrywka jest o wiele prostsza w porównaniu z naszymi poprzednimi grami, jednak każda decyzja podczas gry jest wyjątkowo trudna i ważna. Każdy wybór to wybór między rozbudową swojego królestwa, a sabotowaniem planów przeciwnika… czasami jednak wybory te idą w parze!

Poprzez Wieki to gra dla dwóch graczy w wieku od 8 lat. Rozgrywka trwa ok. 10-20 minut, w pudełku znajdziemy 18 dużych kart o wymiarach 80mmx120mm oraz żetony reliktów, notatnik do zapisywania liczby zdobytych punktów, ołówek i instrukcję.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj


comments powered by Disqus