Ręce precz od Krasnoludków!

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 31-03-2007 15:45 ()


W nocy, krasnoludki pozmieniały nazwy kilkunastu wrocławskich ulic. Wszystko to, w ramach protestu przeciw kradzieżom figurek krasnoludków, które stoją w centrum miasta.

Do redakcji wrocławskiego Radia RAM trafił list podpisany przez tajemnicze, Międzynarodowe Stowarzyszenie Obrony Praw Krasnoludkowych - mówi Tomasz Duda, szef programowy stacji.  Grupa nieznanych sprawców wystosowała odezwę, w której stwierdza, że jest to protest przeciwko fali kradzieży figurek krasnali, ustawionych na wrocławskim Starym Mieście. Figurki te, są jedną z atrakcji turystycznych Wrocławia.

Mieszkańcy budynków przy ulicach Kazimierza Wielkiego, Kościuszki czy Odrzańskiej ze zdziwieniem zobaczyli nowe tabliczki z nazwami Sierotki Marysi, Lodów Waniliowych czy Kaczora Donalda.

Postępowanie w sprawie prowadzi straż miejska. Funkcjonariusze przeglądając zapisy wszystkich kamer ustawionych w Rynku, zauważyli osoby w dziwacznych strojach, które zaklejały tabliczki z nazwami ulic.

 

"My Krasnoludki będziemy zmieniać nazwy ulic tak długo, jak długo będzie dochodzić do porwań naszych braci. Ręce precz od Krasnoludków!!!" - napisano w apelu.

 

Źródło: onet.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...