Mistrzostwa Polski Neuroshima Hex

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 25-02-2015 00:23 ()


W ubiegłą sobotę we Wrocławiu odbył się pierwszy z serii turniejów eliminacyjnych w ramach Mistrzostw Polski w grze Neuroshima Hex. Eliminacje odbywają się w całym kraju, mają miejsce podczas turniejów organizowanych podczas zlotów fanów gier planszowych lub organizowanych przez specjalistyczne sklepy z grami.

W ramach mistrzostw zaplanowanych jest ponad 50 turniejów kwalifikacyjnych. Finał Mistrzostw odbędzie się w grudniu w Gliwicach. Nagrodą główną jest 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe. Na wszystkich uczestników turniejów eliminacji czekają nagrody rzeczowe w postaci unikatowych żetonów i kart do gry - zestawy unikalnych nagród zostały przygotowane specjalnie na potrzeby Mistrzostw.

Plan najbliższych turniejów można znaleźć na stronie internetowej Mistrzostw.

Neuroshima Hex to gra planszowa dla 2 do 4 graczy, w której uczestnicy rozgrywki mają za zadanie zniszczyć wrogą bazę. Każdy z graczy wybiera jedną z czterech frakcji posiadających unikalne jednostki żołnierzy oraz dowódców.

W 2007 roku Neuroshima Hex otrzymała nagrodę Polska Gra Roku. Na świecie ukazała się w edycjach: angielskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej. W tym roku ukaże się edycja rosyjska oraz chińska.


comments powered by Disqus