Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 30-03-2007 09:50 ()


Premiery Kinowe

 

Labirynt Fauna

 

Film ciężki, aczkolwiek ciekawy wizualnie i pełen dramatycznej treści. Obraz nagrodzony został trzema statuetkami Oskara.

Jest to historia dwunastoletniej Ofelii, mającej pecha dorastać w czasach hiszpańskiego faszyzmu. Gdy matka dziewczynki ginie, ta trafia pod opiekę ojczyma, człowieka opętanego nazistowskimi ideami, niezwykle surowego i okrutnego. Dziewczyna ucieka w świat fantazji, niesamowitych stworów i zdarzeń, w labirynt inspirowany autentycznymi ruinami. Wraz z pogarszającą się sytuacją, Ofelia coraz bardziej pragnie poznać swojego prawdziwego ojca. W świecie wyobraźni tajemniczy Faun obiecuje spełnić jej życzenie, jeśli wykona trzy powierzone jej zadania....

Jak potoczą się losy dziewczynki w otaczającym ją wrogim świecie, tego dowiecie się sami, jeśli zdecydujecie się na tą epicką opowieść. Film ma w sobie coś z "Alicji w krainie czarów", czy też z "Tajemniczego ogrodu", jednak w odróżnieniu od nich to dramat fantasy z elementami horroru.

Czas trwania: 112 min

Reż. G. del Toro

 

 

Turistas

 

Horror. Jak to przeważnie w nich bywa, mamy grupę bogu ducha winnych turystów, których autokar psuje się w dżungli. Wkrótce okazuje się, że miejsce wcale do przyjaznych nie należy, a najbliższy środek transportu pojawi się za trzy dni....cóż wystarczy tylko przeżyć.

Czas: 94 min

Reż. J. Stockwell

 

Iluzjonista

 

Akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Wiedniu.

Podobno poznał magię, powiadają że zgłębił pradawne sekrety, jego niesamowite zdolności powodują, że na jego pokazy ciągną tłumy widzów, wszak to wspaniały "Iluzjonista". Sam książę Leopold przybył na pokaz sztuki magicznej, wraz z swoją uroczą narzeczoną - Sophie.

Niestety, magia działa także między tym dwojgiem, kiedyś bowiem Sophie i Iluzjonista byli sobie bliscy... a stara miłość nie rdzewieje.

Czy zdolności iluzjonisty wystarczą, by zapewnić sobie i ukochanej bezpieczeństwo? Jego Książęca Mość bowiem nie pozwoli narzeczonej odejść, wie ona bowiem, że....

Czas. 110

Reż. N. Burger

 

Premiery DVD

 

Od poniedziałku na dvd króluje Bond, James Bond - w wydaniu jedno lub dwupłytowym postara się wykonać misję w pewnym Kasynie.

 

W czwartek w wypożyczalniach pojawiły się dwa godne polecenia tytuły:

 

Babel

 

Gwiazdorska obsada (mi.n. Cate Blanchett i Brad Pitt), doskonały reżyser A. Gonzalez ukażą wam trzy historie, z różnych punktów widzenia. Pozornie nic ich nie łączy, jednak w trakcie filmu poszczególne wątki  zaczynają oddziaływać na siebie. Jeżeli podobało Wam się "Miasto Gniewu", to i "Babel" zapewne przypadnie Wam do gustu.

 

 

Ludzkie Dzieci

 

Tu również film nie prosty, podobnie jak wcześniej gwiazdorska obsada, Clive Owen, Julianne Moore czy też Michael Caine, powinni zachęcić do obejrzenia tej futurystycznej opowieści o świecie pełnym chaosu i przemocy, w którym praktycznie nie ma już... dzieci. Do czego byli byście zdolni, aby w takim świecie ochronić nienarodzone życie? Ile będą gotowi poświęcić główni bohaterowie....

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...