Stop plastikowym torbom!

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 28-03-2007 17:15 ()


San Francisco stanie się pierwszym amerykańskim miastem, w którym obowiązuje zakaz stosowania plastikowych toreb w supermarketach. Zakaz przegłosowała rada miejska.

Supermarkety i duże sklepy już za sześć miesięcy nie będą mogły oferować swoim klientom plastikowych toreb. "San Francisco zużywa rocznie 181 mln plastikowych toreb. Plany sprzed 10 lat, zachęcające do recyklingu spełzły w większości na niczym, a klienci zwracają do sklepów zaledwie jeden procent toreb" - podał rzecznik miejskiego wydziału środowiska Mark Westland.

Według radnego Rossa Mirkarimi zakaz używania plastikowych toreb pozwoli zaoszczędzić 1,7 mln litrów ropy naftowej. Ponadto zmniejszy też o 1400 ton ilość śmieci wysyłanych na wysypisko. Nowe przepisy pozwolą jednak na stosowanie toreb z plastiku nadającego się do recyklingu. Nie są one obecnie w szerokim obiegu. "Burmistrz San Francisco musi jeszcze zatwierdzić lub zawetować pomysł radnych. Są duże szanse, że zostanie zaaprobowany" - powiedział rzecznik burmistrza.

 

Źródło: wp.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...