Planszówki pod choinkę

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 09-12-2014 12:18 ()


PĘDZĄCE JEŻE

Nowa gra twórców hitu „PĘDZĄCE ŻÓŁWIE”! Celem gry jest doprowadzenie jednego z jeży do jego ulubionej przekąski. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których przemieszczają jeże po trasie wyścigu. Gracze przesuwają wszystkie jeże, jednocześnie decydując, jakie karty pozostawią sobie „na ręce”. Wygrywa osoba, która na koniec ma w ręku najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża. Ponieważ żaden z graczy nie wie, na jaki kolor jeża stawiają w danej rundzie przeciwnicy, emocje trwają aż do rozstrzygnięcia! O zwycięstwie decyduje dobra taktyka i umiejętność blefowania. Gra spodoba się wszystkim miłośnikom „Pędzących żółwi”.

Egmont, sugerowana cena detaliczna: 64,90 PLN

 

MUMIA

Wyścig w bandażach! Gracze wyruszają na wyprawę po skarby ukryte w egipskich piramidach. Poruszają swoimi odkrywcami po planszy złożonej z kafelków. Starają się zdobyć kafelki z cennymi skarbami i uniknąć starożytnych pułapek, wielkich pająków, szkieletów czy rabusiów. Stworzona przez mistrzów gatunku, Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga, gra zdobyła na całym świecie wiele prestiżowych nagród i doczekała się kilku dodatków. Polska edycja gry zyskała nową, atrakcyjną szatę graficzną i jest uzupełniona o najciekawsze dodatki. MUMIA - WYŚCIG W BANDAŻACH to idealna gra rodzinna, w której o zwycięstwie decyduje dobre planowanie, ale i trochę szczęścia. Młodsi i początkujący gracze mogą korzystać z reguł podstawowych, bardziej doświadczeni  z dodatków wzbogacających rozgrywkę.

 

Egmont, sugerowana cena detaliczna: 99,90 PLN

 

ASTERIKS I SPÓŁKA

Ale głupi ci Rzymianie! To jedna z najlepszych gier pamięciowych, z bardzo ciekawymi, nowatorskimi regułami. Jest dynamiczna, a rozrywka wzbudza i emocje i śmiech. Świetnie sprawdzi się na imprezie dla dzieci, ale także w czasie spotkania starszych graczy. Gracze wykładają kolejne karty z jednej z siedmiu kategorii (np. zwierzęta, mieszkańcy wioski Galów) i muszą zapamiętać ich położenie. Nowe karty cały czas pojawiają się na stole, a niektóre są zabierane – układ kart zmienia się dynamicznie.

W grze wykorzystano grafiki z bestsellerowej serii komiksowej „Asteriks”.

 

Egmont, sugerowana cena detaliczna: 39,90 PLN

 

 

 

APACZE I KOMANCZE

Zostań władcą prerii! Gracze są wodzami indiańskich plemion, które walczą ze sobą o dominacje na prerii.

Będą zdobywać cenne zasoby, które pozwolą im na budowę nowych obozów oraz czółen i umożliwią dalszą ekspansję.  Wygra gracz, którego szczep zdobędzie terytoria dostarczające najwięcej bizonów, łososi i indyków.

„Apacze i Komancze” to gra strategiczna wymagająca planowania i zarządzania zasobami. Nieustanna rywalizacja z innymi graczami o najmniejszy nawet kawałek terytorium sprawia, że w każdym momencie gry trzeba bardzo uważnie dysponować swoimi indiańskimi wojownikami i przewidywać posunięcia rywali.

 

Egmont, sugerowana cena detaliczna: 99,90 PLN

 

 

CAPPUCCINO

Delektuj się wyśmienitą rozgrywką! Na stole ustawiane są specjalne kubeczki, jeden obok drugiego. Gracze przemieszczają swoje kubeczki na sąsiednie, tworząc coraz wyższe stosy. Stos kubeczków może być przemieszczony tylko na stos niższy lub tej samej wielkości. Ten, kto na koniec gry będzie mieć najwyższy stos, wygrywa!

„Cappuccino” to pięknie wykonana gra logiczna. Ma proste zasady i zaskakującą głębię rozgrywki.

 

Egmont, sugerowana cena detaliczna: 99,90 PLN

 

 

CURLING

Planszowa wersja wyjątkowego sportu! Dwie drużyny naprzemiennie ślizgają specjalne kamienie po planszy. Drużyna, która będzie bliżej celu, zdobędzie punkty. Każde zagranie to dreszczyk emocji i salwy śmiechu. CURLING to gra bardzo szybka, prosta, ale zapewniająca mnóstwo frajdy. Świetnie sprawdzi się przy rodzinnym stole, na spotkaniu towarzyskim i na dużej imprezie. Mogą w nią grać dwie osoby, ale także większe zespoły. Plansza ma ponad metr długości!

 

 


comments powered by Disqus