"Powstanie" tom 1: "Za dzień, za dwa" - zapowiedź

Autor: KG Redaktor: Motyl

Dodane: 20-09-2014 12:10 ()


Podczas XXV Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier ukaże się nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu komiks Marzeny Sowy i Krzysztofa Gawronkiewicza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami publikacji albumu "Powstanie": "Za dzień, za dwa".

  • Powstanie - 1 - Za dzień, za dwa
  • Scenariusz: Marzena Sowa
  • Rysunek: Krzysztof Gawronkiewicz
  • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
  • Cena 49,90 zł

 

Alicja jest zakochana w Edwardzie, a Krystyna wkrótce wychodzi za mąż... I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że mieszkają w okupowanej Warszawie i w przyszłość nie mogą patrzeć ze spokojem.

Jest rok 1944, rok temu upadło powstanie w getcie. Ludzie mówią, że wojna podobno ma się wkrótce skończyć, ale nikt nie wie tego na pewno. Pewne jest natomiast, że w ciągu kilku tygodni, najwyżej miesięcy, polska armia podziemna zostanie rozbita przez nazistów. Tymczasem na wschodnim brzegu Wisły już stoją czerwonoarmiści i przyglądają się sytuacji.

Najnowszy komiks Marzeny Sowy, której autobiograficzna seria „Marzi” osiągnęła wielki międzynarodowy sukces, to jej powrót do opowiadania o burzliwej historii Polski. Tym razem tematem są tragiczne wydarzenia związane z powstaniem warszawskim. W „Powstaniu. Za dzień, za dwa”, będącym pierwszym z planowanych dwóch tomów, poznajemy bohaterów opowieści tuż przed jego wybuchem.

Napisaną przez Sowę historię narysował Krzysztof Gawronkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich twórców komiksów. Nie ma on sobie równych w łączeniu zachwycających realistycznych obrazów z niepokojącymi fragmentami onirycznymi i ekspresjonistycznymi. Natomiast wykreowani przez niego bohaterowie to zawsze postaci o niezwykłej wiarygodności, pełne niuansów i emocji.


comments powered by Disqus