Topienie Marzanny IV RP

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 20-03-2007 16:21 ()


Na stronie poularnego rysownika i satyryka, Szczepana Sadurskiego, można przeczytać:

 

"Zwyczaj topienia Marzanny ma miejsce co roku, w dniu 21 marca. Jest to symboliczne pożegnanie złej zimy oraz powitanie długo oczekiwanej wiosny. To także Dzień Wagarowicza. Topienie Marzanny to obrzydliwy, pogański zwyczaj, nie mający nic wspólnego z kulturą chrześcijańską. Natomiast Dzień Wagarowicza ma swe korzenie jeszcze w zamierzchłych czasach komunistycznej, zniewolonej Polski. To hańba dla współczesnej Polski, bo te zwyczaje nie mają nic wspólnego z Czwartą RP i obecną koalicją.

 

Dlatego należy to zmienić. Od dziś w Dzień Wagarowicza uczniowie nie topią Marzanny, ale kukłę edukującego ich ministra! Pokażmy solidarnie swój uczniowski opór przeciwko Wielkiemu Człowiekowi! 

21 marca 2007 zamiast Marzanny topimy kukły z podobizną poniższego pana :-)"

 

Na stronie można również znaleźć link do podobizny oraz instrukcję wykonania Marzanny IV RP:

"Gdy karykatura się załaduje, wystarczy plik zapisać na dysku (...) wydrukować na drukarce atramentowej (...) wyciąć nożyczkami twarz wzdłuż czarnego obrysu (...) przyczepić do wcześnie przygotowanej, słomiano-szmacianej kukły. Gdy kukła będzie gotowa, korzystając z Dnia Wagarowicza, 21 marca należy wrzucić do najbliższej rzeki, aby już nigdy do nas nie wróciła!"

 

Źródło: sadurski.com


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...