Zagraj w gry Trefl Joker Line

Autor: Trefl Redaktor: Raven

Dodane: 09-09-2014 13:00 ()


Prezentujemy gry krakowskiej oficyny Trefl, należące do nowej linii wydawniczej - Trefl Joker Line. Dotychczas ukazały się cztery tytuły znanych i cenionych autorów: „Steam Park” Lorenzo Silvy, „Pentos” Bruno Cathali, „Korsar” i „Zero” Reinera Knizii.

 

 

Korsar

Autor: Reiner Knizia

Szykuj się do bitwy, korsarzu! Rozkazy są jasne: zdobądź wrogie galeony i chroń własne statki! Bądź czujny i rozważny! Nie bój się walki, nie miej litości! Do abordażu!

W grze „Korsar” Reinera Knizii wcielisz się w rolę kapitana statku korsarskiego. Twoje zadania to po pierwsze ochrona wypełnionych po brzegi złotem, srebrem i innymi kosztownościami galeonów, a po drugie nieustanne próby zawładnięcia równie zasobnymi okrętami Twoich przeciwników. Zwycięży ten, kto na końcu gry zgromadzi największą ilość bogactw.

Nakładem Trefla ukazała się inna gra karciana Reinera Knizii pt. „Zero”.

 

 

 

Zawartość pudełka:

 

 • 78 kart
 • Instrukcja
 • Wiek graczy: 10+
 • Liczba graczy: 2-8
 • Czas gry: 20 minut
 • Wydanie polskie: Fabryka Kart Trefl-Kraków
 • trefl.krakow.pl

 

 

 

 

 

 

Pentos

Autor: Bruno Cathala

Wreszcie nadszedł czas wyczekiwanego przez wszystkich corocznego Festiwalu Czarów! Podczas pokazu magicznego kunsztu w szranki stajecie Wy: Uczniowie Czarnoksiężnika! Waszym zadaniem jest umiejętne łączenie magicznych składników tak, aby uzyskane z nich mikstury po spożyciu pozwoliły Wam rzucać potężne czary. Olśnijcie publiczność czarnoksięską wirtuozerią, dajcie pokaz zmyślności i sprytu! Nie zapominajcie jednak o uwadze i ostrożności. Magia bywa zdradliwa, a niewłaściwe połączenie składników może sprawić, że zamiast w rycerza w lśniącej zbroi zmienicie się w ropuchę, stając się pośmiewiskiem dla rywali!

Autorem gry karcianej „Pentos” jest Bruno Cathala – jeden z najbardziej cenionych twórców gier.

 

 

Zawartość pudełka:

 

 • 55 kart
 • Instrukcja
 • Wiek graczy: 7+
 • Liczba graczy: 2-5
 • Czas gry: 20 minut
 • Wydanie polskie: Fabryka Kart Trefl-Kraków
 • trefl.krakow.pl

 

 

 

 

 

 

Steam Park

Autorzy: Aureliano Buonfino, Lorenzo Silva, Lorenzo Tucci Sorrentino

Ilustracje: Marie Cardouat

Zbuduj własne wesołe miasteczko!

W wesołym mieście Robotowie odbywa się coroczny festiwal, na który niecierpliwie czekają wszyscy mieszkańcy. To radosne święto trwa aż sześć dni, a ponieważ roboty z Robotowa pracują niestrudzenie przez cały rok, mozoląc się w cuchnących, napędzanych parą fabrykach, kiedy nadchodzi czas festiwalu, chcą się naprawdę dobrze bawić! Są gotowe wydać wszystkie pieniądze, ciężko zarobione pracą swych naoliwionych szczypiec i chwytaków, byle tylko na moment zapomnieć o codziennej harówce. Wiele wędrownych wesołych miasteczek przybywa do Robotowa, a ich właściciele pragną zaspokoić potrzeby jego mieszkańców na doskonałą zabawę. Nie zapominają jednak przy tym o ważnej zasadzie każdego  organizatora festiwalu – zainwestowany czas musi się opłacać!

Zaczynając zabawę w „Steam Park”, każdy z Was wciela się w rolę właściciela jednego z fantastycznych, napędzanych parą wesołych miasteczek. Dostajecie do dyspozycji wielką połać terenu nieopodal Robotowa. Zbudujecie tam gigantyczne, napędzane węglem rollercoastery, którymi spróbujecie zachęcić do odwiedzin jak najliczniejsze tłumy gości…

Ale miejcie się na baczności! W Robotowie obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska – kiedy opuścicie okolicę, będziecie musieli pozostawić po sobie teren równie nieskazitelny, jak przed festiwalem. Dlatego kolejnym z zadań jest kontrolowanie ilości brudów produkowanych przez Wasz lunapark. Jeśli o to nie zadbacie, zapłacicie naprawdę wysokie kary! Jednak ostatecznie cała Wasza praca sprowadzi się do jednego – zarobienia tylu pieniędzy, ile zdołacie i pokazania rywalom, gdzie ich miejsce!

„Steam Park” jest prostą grą z dwoma poziomami trudności. Wariant łatwiejszy jest przeznaczony dla mniej doświadczonych graczy, a wariat trudniejszy, bardziej strategiczny, spodoba się osobom oczekującym ekscytujących wyzwań. Zasady gry oparte są o rzuty kośćmi i elementy zarządzania.

Zbudujecie własny park rozrywki, mając nadzieję, że okaże się on największy i najbardziej zyskowny ze wszystkich w okolicy. Stawiając trójwymiarowe rollercoastery, narysowane przez niezwykle utalentowaną ilustratorkę Marie Cardouat, ujrzycie, jak lunaparki dosłownie wyrastają na Waszych oczach.

Wybierzcie najlepszą strategię! Przyciągajcie gości, dbajcie, aby nie utonąć w brudach i rozwijajcie swoje lunaparki. Bez względu na obraną taktykę musicie się spieszyć: im mniej czasu poświęcicie na planowanie ruchów, tym więcej będziecie go mieli na zajęcie się obsługą i utrzymaniem Waszego przedsięwzięcia. Stanie się tak, gdyż unikalny system wyboru akcji powoduje, że jeśli marząc o zwycięstwie w „Steam Park”, musicie być nie tylko najlepsi, ale również najszybsi!

 

Zawartość pudełka:

·                    18 trójwymiarowych rollercoasterów

·                    20 budek z atrakcjami

·                    24 specjalne kostki

·                    42 pionki zwiedzających

·                    34 karty

·                    4 początkowe kafelki terenu i 20 dodatkowych

·                    4 plansze świnek

·                    84 żetony banknotów

·                    48 żetonów brudów

·                    1 woreczek

·                    4 znaczniki kolejności tury

·                    1 tor przebiegu gry i 1 żeton znacznik

·                    4 karty pomocy

·                    1 cennik brudów

·                    1 instrukcja

 

 

Wiek graczy: 8+

Liczna graczy: 2-4

Czas gry: 60 minut

Wydanie polskie: Fabryka Kart Trefl-Kraków

trefl.krakow.pl

 

 

Zero

Autor: Reiner Knizia

Proste zasady i emocjonująca rozgrywka.

„Zero” jest grą karcianą łączącą taktykę, blef i obserwację. Cel gry jest jasny: zdobyć jak najmniejszą liczbę punktów, starając się uzyskać kombinację doskonałą: ZERO.

Autor „Zero” – Reiner Knizia – jest jednym z najpopularniejszych twórców gier karcianych i planszowych na świecie. Wydał ponad 500 tytułów gier i książek w wielu krajach i w wielu językach. Jest laureatem wielu nagród, w tym prestiżowej Spiel des Jahres.

Nakładem Trefla ukazała się inna jego znakomita gra pt. „Korsar”.

 

 

 

Zawartość pudełka:

 

 • 56 kart
 • Instrukcja
 • Wiek graczy: 8+
 • Liczba graczy: 3-5
 • Czas gry: 20 minut
 • Polskie wydanie: Fabryka Kart Trefl-Kraków
 • trefl.krakow.pl

 


comments powered by Disqus