"Star Wars Komiks": "Rutynowe męstwo" - zapowiedź

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 15-08-2014 12:56 ()


Za tydzień trafi do sprzedaży 58. numer dwumiesięcznika "Star Wars Komiks" przedstawiający tradycyjnie trzy  zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. Prezentujemy okładkę i szczegóły tej publikacji.

 

Spadająca gwiazda

Wprawdzie separatyści najechali już Naboo, ale pomniejsze konflikty zbrojne zdarzały się i wcześniej. W Starej Republice jeszcze nikt nie przypuszcza, że za niespełna dekadę całą galaktykę ogarną wojny klonów. A już na pewno nie młody rycerz Jedi, Yoshi Ralph-Elan, bohater tego komiksu – jednej z tych historii, które nie są powiązane z głównymi wydarzeniami, ale wzbogacają uniwersum Star Wars.

Rutynowe męstwo

Komiks z rysunkami Douga Wheatleya, znanego z serii Mroczne czasy, opowiada o jednym z wielu starć między Republiką Galaktyczną a separatystami podczas wojen klonów, bitwie o Sarrish. Od wybuchu konfliktu minęły trzy lata. W bitwie o Duro siły republikańskie pod dowództwem generała Obi-Wana Kenobiego pokonały separatystów, którzy wycofali się na Sarrish.

Buda na Terk Street

Głównym bohaterem tej historii jest Greedo, drugoplanowa postać znana z filmów. W dzieciństwie mieszkał w Mos Espie i w Mrocznym widmie ukazano jego bójkę z małym Anakinem Skywalkerem, przerwaną przez Qui-Gona. Z kolei w Nowej nadziei, już jako łowca nagród, chciał zabić Hana Solo, co sam przypłacił życiem.


comments powered by Disqus