"Minionki rozrabiają" - recenzja

Autor: Katarzyna Zawadzka Redaktor: Motyl

Dodane: 31-07-2014 09:33 ()


Po sukcesie Jak ukraść księżyc oczywistym następstwem była druga część. Gru i Minionki powracają! Więc niech nikogo nie zwiedzie nowy tytuł, Minionki rozrabiają to dalsza część przygód żółtych stworków, kochanych przez dzieci, ale i dorosłych.

Pamiętacie przygodę Gru z księżycem? Uwierzycie, jeśli powiem Wam, że teraz zajmuje się produkcją żelek? Nie? Nie tylko Wy. Nikt nie był w stanie w to uwierzyć. Jednak właśnie od tego zaczyna się ta produkcja. Dowiadujemy się, że Gru jest już dobry, że jest przykładnym ojcem dla swoich trzech córek i potrafi się dla nich naprawdę poświęcać (przeurocza scena z wróżką). Jednak kiedy nadarza się okazja, żeby zostać szpiegiem, Gru nie ma wyjścia, musi wszystko zmienić. Niełatwo jest mu łączyć pracę super tajnego szpiega z pilnowaniem dziewczynek, którym zaczynają buzować hormony, szczególnie kiedy on sam odczuwa jakieś motyle w środku.

Zmiana stron ze złej na dobrą jest powszechnie znana i lubiana. Okazała się też strzałem w dziesiątkę, bo Gru nadal ma to coś. Jego intuicja niebywale pomaga mu w znajdowaniu przestępców, a renoma jako tego, który ukradł księżyc, przewyższa nawet jego wyobrażenia. We wszystkim pomagają mu Minionki, więc nie można przestać się śmiać.

Druga część na pewno nie zawodzi. Jest tak samo zabawna, jak poprzednia. W tej części jednak mamy znacznie więcej tytułowych Minionków, które podbiły serca widzów na całym świecie. Na końcu mamy wspaniały morał o tym, jak ważne jest posiadanie mamy i taty, w przeciwieństwie do pierwszej części, w której to Gru jako samotny ojciec wychowuje dziewczynki.

Trzeba przyznać, że produkcja Universal nie odstaje od tych wyprodukowanych przez Pixar czy DreamWorks. Mamy tu tak samo przesympatycznych. kolorowych bohaterów, których wręcz nie da się nie lubić. Fabuła przeplata wątki znane z filmów akcji ze znanymi z filmów familijnych pro rodzinnych scenami.

Seria Despicable Me okazała się wspaniałym sukcesem. Sama nie mogę się już doczekać spin-offu o samych Minionkach, który ma zagościć na naszych ekranach już za dwa lata. Zobaczymy, czy i tym razem będzie to hit na miarę pierwszej części.

8/10

Tytuł: "Minionki rozrabiają"

Reżyseria: Pierre Coffin, Chris Renaud

Scenariusz: Ken Daurio, Cinco Paul

Obsada (głosy):

  • Steve Carrell
  • Ken Jeong
  • Russell Brand
  • Benjamin Bratt
  • Kristen Wiig
  • Miranda Cosgrove
  • Dana Gaier
  • Elsie Fisher

Muzyka: Heitor Pereira, Pharrell Williams   

Czas trwania: 98 minut


comments powered by Disqus