Wernisaż prac Magdy Rucińskiej

Autor: Centrala Redaktor: Motyl

Dodane: 16-01-2014 08:40 ()


Dziś o godzinie 19 w Galerii komiksu „Cheap East", ul. św. Marcin 80/82, CK „Zamek", sala 101 Odbędzie się wernisaż wystawy prac Magdy Rucińskiej - Milczenie > cisza.

To zbiór rysunków oraz ilustracji będących efektem moich przemyśleń na temat milczenia, ciszy, nieobecności. Zbiór ten nie jest zbyt jednorodny, a prace, które się na niego składają różnią się od siebie formatem oraz techniką wykonania. Związki pomiędzy niektórymi ilustracjami, rysunkami są dość luźne, nieoczywiste.

Na wystawie nie zabraknie jednak również prac ściśle ze sobą powiązanych; współtworzących konkretne wypowiedzi, ciągi myślowe. Oprócz pewnego ujęcia tematycznego, będzie można na niej zatem dostrzec także różne sposoby myślenia o obrazie, słowie, relacji pomiędzy tym, co czytelne i widzialne.

Magda Rucińska - rocznik '84. Rysowniczka i recenzentka przez ostatnie dwa lata związana z „Zeszytami Komiksowymi". Obecnie pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych na UTP w Bydgoszczy. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009/2010). Ukończyła studia lingwistyczne w Bydgoszczy oraz artystyczne na ASP w Poznaniu. Publikowała m. in. w "Lampie" oraz "1zine". Lubi kulturowe przejawy złego gustu, nieudane filmy i kiepską literaturę.

Wystawa potrwa do 11 lutego 2014 roku.

Godziny otwarcia galerii:

Wtorek i czwartek: 16.00-18.00

 Sobota: 13.00-15.00


comments powered by Disqus