Dalsze losy Guild Wars już znane

Autor: Ivan Redaktor: Ivan aka Immortal

Dodane: 05-03-2007 18:19 ()


Dodatek ma nosić tytuł "Eye of the North" i w przeciwieństwie do swoich poprzedników, będzie wymagał któregoś z początkowych rozdziałów (Prophecies, Factions lub Nightfall).

Będzie on przeznaczony dla postaci o maksymalnym poziomie rozwoju, natomiast fabuła rozgrywać się ma zaraz po zakończeniu Guild Wars: Prophecies (pierwszej część GW). W dodatku znajdziemy między innymi 40 nowych zbroi, 150 nowych umiejętności (z czego 50 tylko dla trybu PvE) i 10 nowych Bohaterów. Owe rozszerzenie planowane jest na trzeci kwartał 2007 roku - choć cena nie jest jeszcze znana, należy przypuszczać iż będzie ona mniejsza od wersji wcześniejszych.

Taka zagrywka ze strony NCsoftu może dziwić, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż pierwsza część Guild Wars do tej pory jest uważana za najlepszą, jeżeli chodzi o fabułę, to taki stan rzeczy nie powinien być dużym zaskoczeniem.

Wydanie ostatniego (prawdopodobnie) dodatku do GW może oznaczać tylko i wyłącznie nadejście Guild Wars 2. Z dostępnych informacji wiadomo, iż gra będzie pełnoprawnym sequelem, z nowoczesną (możliwe, że next-genową) grafiką i możliwością (wreszcie!) wybrania innej rasy niż tylko ludzkiej. Planowana premiera odbyć ma się w 2009-2010 roku, którą poprzedzą publiczne beta-testy (podobno już w roku 2008).

Wydaje sie, że to dość odległe plany, ale jeżeli wziąć pod uwagę fakt, iż gry on-line zyskują na popularności a w produkcji jest Fallout MMORPG i Warhammer 40k MMORPG, to te 3 lata nie są jednak tak dalekie. Tak czy inaczej, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 

 

Źródło: Guild Wars PL


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...