Spotkania "Smoczego Gniazda" na marzec i kwiecień

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 05-03-2007 10:37 ()


Klub Gier Fantastycznych "Smocze Gniazdo" w Warszawie ogłosił, co będzie się odbywało na jego spotkaniach w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Tak się przedstawia w szczegółach:

 

 

20 marca - Temat przewodni: Gry fabularne

 

Na początek przewidujemy dyskusję nt. "Jak można i dlaczego warto promować RPG i inne gry fantastyczne".Nie chcemy, aby inni patrzyli na nas jak na dziwaków, prawda? Jedynym sposobem jest przełamanie ignorancji i promowanie naszego hobby. Porozmawiajmy, co można i co warto zrobić w tej sprawie.Sesja gry fabularnej Dungeons & Dragons, Neuroshima lub Wiedźmin

 

 

27 marca - Temat przewodni: Gry planszowe

 

Fenomen gier planszowych na zachodzie. Wprowadzenie w planszowe eurogry.Myślicie, że gry planszowe to tylko chińczyk, szachy i warcaby? Gruby błąd. W ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało na zachodzie bez mała kilka setek nowych gier planszowych. Każda z nich jest starannie wydana, z kolorowymi akcesoriami jak karty, figurki, plansze, żetony. Każda opiera się na unikalnym pomyśle i posiada dopracowane, a przy tym łatwe w ogarnięciu reguły.Prezentacja gier planszowych: Mystery of the Abbey (Tajemnica opactwa) oraz Citadels (Cytadela)

 

 

3 kwietnia - Temat przewodni: Fantastyka - J. R. R. Tolkien

 

Spuścizna J. R. R. Tolkiena, ojca światowej fantastyki. O Śródziemiu nie tylko z perspektywy Władcy Pierścieni. Prezentacja gry planszowej War of the Ring

 

 

10 kwietnia - Temat przewodni: Gry fabularne dla opornych

 

Prelekcja - czym są gry fabularne. Omówienie wyników pracy magisterskiej pt. Motywy uczestnictwa w grach fabularnychZapraszamy wszystkich, którzy RPG nie znają - macie okazję dowiedzieć się, czym są, dlaczego grają w nie dziesiątki tysięcy osób w Polsce. Odpowiemy na każde pytanie :)Prezentacja gier fabularnych: Dungeons & Dragons, Neuroshima oraz Warhammer.

 

 

17 kwietnia - Temat przewodni: Gry planszowe

 

Prezentacja niekolekcjonerskiej gier planszowych Zombiaki oraz Gra o Tron wraz z dodatkiem Clash of Kings.

 

 

24 kwietnia - Temat przewodni: Legendy arturiańskie

 

Prezentacja gry fabularnej King Arthur PendragonPrezentacja gry planszowej Shadows over Camelot

 

Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinach 17.00 - 21.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Warszawie przy ul. Koszykowej 26.

 

Wstęp wolny.

 

 

Źródło: Smocze Gniazdo


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...