Mistrzostwa Świata w... Rzucie Młotkiem do Telewizora

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 04-03-2007 09:14 ()


Po raz 17. na łące pod Jonkowem w Warmińsko- Mazurskiem odbyły się w sobotę Mistrzostwa Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora.

W zawodach, rozgrywanych w dwóch konkurencjach, triumfowali miotacze z Krakowa i okolicznej wsi Godki. W konkurencji pal-secam miotacze na sygnał rzucali wszyscy razem w stronę telewizora oddalonego o ok. 15 metrów. Do rozstrzygnięcia potrzebne były dwie kolejki rzutów, ponieważ w pierwszej wszyscy chybili. Zwyciężył pisarz Maciej Piotr Prus z Krakowa.Rywalizację terenową, przypominającą grę w golfa, zdominowali od początku dwaj zawodnicy. Rzucając najdalej, najszybciej pokonali blisko dwukilometrową trasę przez pola i brzozowy młodnik. Wygrał "Pestek", mieszkaniec okolicznych Godek. W mistrzostwach triumfował już po raz trzeci, w konkurencji terenowej było to jego drugie zwycięstwo.

Wśród około 50 uczestników Mistrzostw część miała specjalnie przygotowane młotki. Wśród nich m.in. zielony młotek z napisem "E viva Rospuda", a jego właściciel wystąpił w masce z kory drzewnej.Pomysłodawcami zawodów byli pod koniec lat 80. dziennikarz Piotr Bikont i twórca warszawskiej grupy artystycznej "Praffdata" Jarek Guła. Dzięki nim od wielu lat dziesiątki ludzi wciąż pojawiają się raz do roku na podjonkowskich łąkach, by wziąć udział w tych nietypowych mistrzostwach.

 

 

Źródło: www.onet.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...