Wystawa Węgiel BOOM!

Autor: Taurus Media Redaktor: Motyl

Dodane: 10-09-2013 21:12 ()


Komiksy z antologii FEST będzie można zobaczyć na wystawie Węgiel BOOM! w ramach dni Katowic. Wernisaż odbędzie się w sobotę 14 września w Galerii Miasta Ogrodów w Katowicach (ul. Stanisława 4) o godz. 18. Na wernisażu zagra orkiestra górnicza z Miasteczka Śląskiego.

Wystawa potrwa do 3 października 2013 r.

WĘGIEL BOOM! to prezentacja designu inspirowanego węglem i tradycją górnictwa.

Węgiel - bryła, faktura, struktura, materiał, kolor - jest inspiracją dla coraz większej liczby projektantów na Śląsku. Tę materię czują też jednak projektanci spoza regionu powszechnie z węglem kojarzonego. Wystawa pokazuje, że węgiel, kiedyś hołubiony, a potem niesłusznie zapomniany, dziś powraca w wielkim stylu. Zobaczymy węgiel w zupełnie nieoczekiwanych odsłonach i przekonamy się, że może być punktem wyjścia dla bardzo różnych projektów.

Węgiel jako gwóźdź programu, jako gwiazda wieczoru, jako danie główne. Kamień węgielny śląskiego przemysłu wchodzi na salony! - zapowiada Marta Frank, kuratorka wystawy. Znajdziemy tu kultowe już czarne mydło, ale też biżuterię, lampy i wlepki, T-shirty, bluzy i torebki, grafiki i ilustracje.

Odbędą się również warsztaty węglowego food-designu. W sklepie WĘGIEL BOOM STORE będzie można nabyć swój własny węglowy gadżet.

Serdecznie zapraszamy. 


comments powered by Disqus