Japonia na wyciągnięcie ręki

Autor: Asucon Redaktor: Motyl

Dodane: 29-08-2013 12:08 ()


Już 14 września 2013 w Katowicach rozpocznie się wielkie święto kultury japońskiej. Śląski Klub Fantastyki – najstarsza i największa tego typu organizacja w Polsce zaprasza na czternastą edycję Konwentu Kultury Japońskiej Asucon.

Impreza odbędzie się w dniach 14-15 września 2013 roku w budynkach Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, w samym centrum Katowic przy ulicy Sokolskiej 26.

Na dwa wrześniowe dni przeniesiemy się w świat japońskich mitów i legend – głównym motywem fabularnym imprezy jest walka dnia z nocą, słońca z księżycem. Potężne bóstwa Amaterasu i Tsukiyomi spotkają się ponownie, by rozstrzygnąć spór o panowanie nad światem. W ramach gry konwencyjnej liczne konkursy, zabawy i zadania specjalne. W programie imprezy znajdą się atrakcyjne pokazy, prelekcje i warsztaty. Będzie można poznać tajniki japońskiej kaligrafii i podstawy języka japońskiego, podziwiać mistrzów wschodnich sztuk walki i tancerzy ognia, uczestniczyć w tradycyjnych grach i zabawach. Wykłady o japońskiej mitologii, tradycji i współczesności poprowadzą pasjonaci nie tylko z Polski. Prelekcje, panele dyskusyjne i konkursy dotyczące mangi i anime usatysfakcjonują wszystkich miłośników japońskiego komiksu i animacji. W niedzielę, w Kinie Kosmos odbędzie się pokaz kultowego filmu studia Ghibli „Nausicaä z Doliny Wiatru”.  

Honorowymi gośćmi imprezy będą między innymi: - Staszek 'Szybki Jest' Mąderek – reżyser, aktor, twórca efektów specjalnych znany jak twórca parodii zwiastuna filmowego Stars in Black - Agata i Anna Sutkowskie znane jako Little Lady Punk i Vaitachi - autorki, między innymi, komiksów "Akatsukiss" i "Chary Porter i sezon polowań na czarownice" - Takeshi Yokota - dyrektor CEO w firmie Executive Offer od kilku lat mieszkający w Polsce i wykładający w języku polskim - Anna Kańtoch – pisarka, trzykrotna laureatka nagrody im. Janusza A. Zajdla, nominowana w roku 2013 za powieść "Czarne" - Paweł Ciećwierz: doktor literaturoznawstwa, pisarz fantastyczny, autor zbiorów opowiadań: „Nekrofikcje” i „Środkowy palec opatrzności”.

Asucon XIV Honorowym patronatem objął ambasador Cesarstwa Japonii w Polsce Pan Makoto Yamanaka.

Karnety na dwa dni imprezy: 50 zł (do nabycia na miejscu)

Oficjalna strona: asucon.pl.


comments powered by Disqus