Mural w Puszczykowie z wierszem Krystyny Miłobędzkiej

Autor: Centrala Redaktor: Motyl

Dodane: 26-07-2013 09:45 ()


Od 7 sierpnia na ścianie Biblioteki Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury w podpoznańskim Puszczykowie rozpoczną się prace nad muralem, na który składać będzie się wiersz wybitnej polskiej poetki, Krystyny Miłobędzkiej. Malując wielkoformatowy obraz, młodzi artyści chcą zwrócić uwagę, iż street-art nie jest wyłącznie domeną wielkich miast i może doskonale sprawdzić się w 10 tysięcznym miasteczku. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, kiermasz komiksów, projekcja filmu oraz piknik. Odsłonięcie muralu nastąpi 10 sierpnia.

Bezpośrednia inspiracja do stworzenia muralu w Puszczykowie przyszła z Holandii i Belgii, gdzie na ścianach wielu kamienic widnieją ważne cytaty z literatury lub dzieł filozoficznych. Wieloletnią mieszkanką Puszczykowa jest jedna z wybitniejszych współczesnych poetek, Krystyna Miłobędzka, stąd pomysł aby na fasadzie budynku znalazł się zapis jej wiersza. Mural  z ogromną starannością zostanie przygotowany przez grupę poznańskich artystów, którzy mają na swym koncie realizacje podobnych projektów. Również wybór miejsca nie jest przypadkowy. W Bibliotece Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych kierowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych i jest to miejsce wielu kulturalnych i towarzyskich spotkań.

Organizatorem wydarzenia jest młodzież skupiona wokół Fundacji Tranzyt z Poznania. Dofinansowanie projektu w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Koordynator projektu: Magda Nowicka Chomsk

Kontakt: magda@centrala.org.pl

Chętnie opowiemy o naszym projekcie:)

 

 

PROGRAM „MURAL W PUSZCZYKOWIE”

 

7-10 sierpnia 2013, budynek Biblioteki Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury, ul. Wysoka 1, Puszczykowo

7-10 sierpnia malowanie muralu

 

9 sierpnia 2013

  • 10.00 -  warsztaty komiksowe dla dzieci w ramach spotkań „Wakacje z Tuwimem”
  • 15.00 - warsztaty komiksowe dla młodzieży
  • 18.00  - projekcja filmu „Comic Book Confidential”
  • 10.00- 18.00-  kiermasz komiksów

 

10 sierpnia 2013

  • 14.00 – oficjalne odsłonięcie muralu + piknik. Zaprasza Czoklet.


comments powered by Disqus