Karnawał w Rio już ruszył!

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 16-02-2007 20:37 ()


Huczne pięciodniowe uroczystości rozpoczęły się, kiedy burmistrz Rio wręczył symboliczne klucze do miasta królowi Momo. Jest to postać wywodząca się z greckiej i rzymskiej mitologii: Momus, syn Chaosu i Nocy, był bogiem żartów i kpin, stał się bóstwem "odwróconego porządku".

W tanecznym szaleństwie weźmie udział conajmniej sto tysięcy tancerek i tancerzy! Finał karnawałowego maratonu rozpocznie się w niedzielę wieczorem paradą czternastu najlepszych szkół samby. Każda z nich może liczyć do czterech tysięcy ludzi - tancerzy w kostiumach i muzyków, którzy przygotowują się przez cały rok, aby podczas karnawału zapewnić zwycięski tytuł swojej szkole i wzbudzić zachwyt publiczności.

W konkursie przyznaje się punkty za muzykę, taniec, kostiumy oraz nieustający entuzjazm. Pomimo niełatwej rywalizacji, większość szkół pozwala na przyłączenie się do parady osobom z zewnątrz (w tym turystom. Warunkiem dołączenia jest zakup kostiumu (ok. 150 dolarów) i nauka podstawowych kroków samby.

Najsłynniejszy maraton karnawałowy corocznie przyciąga tysiące turystów z całego świata. Taneczne szaleństwo zakończy się nad ranem w Środę Popielcową.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...