Karcianki wiedźmińskie od Kuźni Gier

Autor: Siman Redaktor: Siman

Dodane: 15-02-2007 14:33 ()


 Wydawnictwo Kuźnia Gier zostało wybrane przez CD Projekt RED, największego wydawcę gier komputerowych w Polsce, do stworzenia dwóch kompletnych gier karcianych towarzyszących premierze produkcji „Wiedźmin".

Pierwsza z nich to projekt promocyjny, druga zaś przeznaczona jest do indywidualnej sprzedaży detalicznej. Wydanie obu produkcji poprzedzi premierę gry komputerowej „Wiedźmin". Gry wydane będą w Polsce, jednakże CD Projekt nie wyklucza możliwości wydania ich również w innych krajach.

Rozgrywka z użyciem obu talii koncentruje się na walce dwóch graczy, a akcja skupia się na wędrówkach wiedźmina i jego potyczkach z rozmaitymi monstrami. Gra zawiera w sobie elementy przygodowe oraz strategiczne, łącząc rozwój bohatera typowy dla gry komputerowej z taktyką znaną amatorom gier planszowych. W skład zestawów wejdzie, odpowiednio, 55 i 110 kart, a oba tytuły będą się między sobą różnić zasadami, czasem rozgrywki i przebiegiem partii. Konstrukcja zasad i przebieg rozgrywki są opracowywane w konsultacji z CD Projekt RED.

Nad projektem pracuje zespół designerski w składzie Magdalena i Maciej Reputakowscy, Michał Stachyra i Maciej Zasowski.

Możliwość stworzenia gier karcianych opartych na grze komputerowej 'Wiedźmin' to dla nas powód do dumy, a jednocześnie wielka przyjemność, wszyscy bowiem jesteśmy fanami prozy Andrzeja Sapkowskiego - powiedział Michał Stachyra, współwłaściciel Wydawnictwa Kuźnia Gier.

 

Źródło: Kuźnia Gier


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...